Bilgisayara Yüklenmesi Gereken Ücretsiz Programlar

Bilgisayara Yüklenmesi Gereken Ücretsiz Programlar

Bilgisayara yüklenmesi gereken programlar bilgisayardan en iyi verimi alabileceğiniz kalitede teknik yazılım güvenliğine sahiptir. Özellikle yeni bir bilgisayar aldıysanız ve format attırmak istiyorsanız bilgisayarınıza çeşitli programları yükleyerek cihazınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Konforlu bir kullanım güvenesi sunan, en yeni sürümüyle destelenen bilgisayara yüklenmesi gereken ücretsiz programlar bilgisayarlar en iyi ve en kaliteli şekilde verim almanız için programlanmıştır. Aşağıda listelenen programların her biri ücretsizdir. Winrar programı deneme süresi bittiğinde sizi herhangi bir ödemeye zorlamaz. Aksine deneme süresi bittiği zaman programı açtığınızda uyarı penceresi geldiğinde pencereyi kapatarak yeniden açabilirsiniz.


Her Bilgisayara Yüklenmesi Gereken Ücretsiz Programlar Hangileridir?

Her bilgisayara yüklenmesi gereken ücretsiz programlar şunlardır:


İnternet Tarayıcı: Google Chrome

Kullanıcıların cihaz güvenliğini artıran, en iyi verim alabilecekleri uygulama gösterilen Google Chrome hala süper hız kalitesine sahiptir. Tek bir resim aramada bile size oldukça kolaylık sunan Google Chrome, geniş bir eklenti kütüphanesine sahip bir uygulama avantajına sahiptir. Eklenti kütüphanesinde istediğiniz her şeyi bularak resim düzenleme eklentisinden oyunlara kadar pek çok eklenti avantajı sağlayabilirsiniz. Google Chrome’un birçok artısının yanında bazı eksi özellikleri de mevcuttur. Örmek vermek gerekirse: Tam kullanımı sonucu bilgisayar ve uygulama hızı oldukça düşmektedir. Bu ram kullanımı düşük ramli bilgisayarlar için sorun oluştursa da diğer kullanıcıları hiçbir şekilde rahatsız etmeyecek kadar kullanışlıdır. Google Chrome eksi yönlerinden çok kullanıcıların cihaz kalitesini artıran ve konforlu bir kullanıcı deneyimi yaşatan çok sayıda olumlu özelliği bulunmaktadır. Google Chrome internet tarayıcıları arasında en iyi olan uygulamaların başında gelmektedir.


Bakım Onarım Programı: Advanced SystemCare

Bakım onarım programı Advanced System Care bilgisayarınızdaki gereksiz dosya ve virüslerin yanı sıra çoklu ortamda yer alan Windows kayıt defteri ile parçalanmış olan sabit sürücü bileşiminden kaynaklı olan tüm sorunları hızlı bir şekilde çözmektedir. Bilgisayarın hızlıca açılmasını sağlayan program, hızlıca program ya da oyuna ulaşmanıza yardım, eden yazılım kalitesi son derece gelişmiş bir program olarak tercih edilir. Advanced SystemCare gibi tüm sorunlu bilgisayarlara format atmadan çözen bilgisayara yüklenmesi gereken programlar cihazına ve size muazzam yardımcı uygulamaların başında gelir.


Advanced SyastemCare hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu olan, tüm bakım, onarım ve aynı zamanda cihazınızın virüslerden ve zararlı tüm yazılımlardan koruyan oldukça etkili bir program olarak kullanılır. 


Bulut Depolama: Dropbox ve Yedekleme Uygulamaları 

Yeni video, fotoğraf, mesaj olduğunda ilk yapılması gereken bilgiyi buluta depolamak olmalıdır.  Bulut depolama Dropbox yüklemeniz gereken tüm içerikleri bulut uygulamasına depolar. Ücretsiz depolama alanı 2GB olan uygulamayı dostarınıza tavsiye ederek,  artan verilerinizi depolama alanıyla saklayabilirsiniz. Dropbox her cihaz kullanımı için bir uygulama desteği sunmaktadır. Bu sayede dosyalarınızı gittiğiniz her yere götürebilir cihazı bilgilerinizi güvenle muhafaza edebilirsiniz. Bilgileri başkaları ile paylaşmak isterseniz süper kolay bir depolama servisiyle masaüstü ve web te harikalar yaratacağınız ara yüz desteği sunar. Yedekleme ve bulut depolama sürücüsü olarak kullanılan başka kullanıcılarla paylaşılan klasörleri oluşturmak amacıyla Dropbox kullanımı son derece basit ve kullanışlıdır.


Daha geniş depolama hacmine ihtiyacınız varsa Dropbox’a alternatif bulut depolama hizmetini oldukça güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Google Drive ücretsiz 15 GB gibi büyük bir depolama alanı hizmeti sunarak istediğiniz içeriği saklama güvencesi sunmaktadır. Microsoft’un bulut depolama hizmetinden olan OneDrive’den faydalanarak, isteğinize göre olan saklama ve güvenlik uygulamalarından kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. Depolama alanlarını ihtiyacınıza göre belirledikten sonra sizin için en uygun olan saklama aygıtını analiz ettikten sonra ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bilgisayara yüklenmesi gereken programlar ve uygulamaları seçerken gerektiğinde deneme süresi bulunan ücretli versiyonları olan yedekleme ve saklama araçlarını tercih edebilirsiniz.