Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Paylaşımı

Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yüklemek 

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme yöntemleri sayesinde kullanıcılar, alternatif fotoğraf yükleme seçeneklerinden yararlanabilir. Mobil uygulama olarak yola çıkan instagram, gün geçtikçe bilgisayarlar üzerinden sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Instagram ana internet sayfası üzerinden paylaşım yapmak henüz mümkün olmasa da kullanılan yeni yöntemler sayesinde bilgisayarlardan paylaşım yapılabilmektedir. Pratik işlem adımları uygulanarak ve gerekli ayarlamalar yapılarak instagramdan telefonda kullandığınız gibi yararlanmanız mümkün hale gelir. Bu şekilde bilgisayarınız üzerinden dilediğiniz gibi fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. 


Bilgisayar Üzerinden Instagram’da Fotoğraf Paylaşılır Mı? 

Günümüzde pek çok instagram kullanıcısı, uygulamayı dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarından kullanmayı tercih etmektedir. Normal şartlarda bilgisayarlarda web tarayıcısı üzerinden giriş yapıldığı için pek çok instagram özelliğini kullanmak mümkün değildir. Kullanıcılar, fotoğraflarını instagrama koyabilmek için bilgisayar üzerinden paylaşım yapmak isteyebilir. Masaüstü bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme işlemini yapmak ve mobil cihazlarda kullandığınız gibi pek çok özellikten yararlanmak mümkündür. Bunun oldukça basit işlemler ve ayarlar yapmak gerekir. Fotoğraf ve video paylaşımı konusunda önde gelen platformlardan olan Instagram hala büyümesini sürdürmektedir. 


Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Nasıl Yüklenir? 

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme programsız seçeneğinden yararlanmak birkaç ayarlamanın yapılmasıyla oldukça basittir. Herhanbi bir program yüklemeye gerek kalmadan instagram uygulamasının web sürümü üzerinden işlem gerçekleştirilir. Bilgisayardan instagramda fotoğraf paylaşmak için izlenmesi gereken yol şu şekildedir: 


Şifre ve kullanıcı adıyla bilgisayardan instagram web tarayıcısına giriş gerçekleştirilir. 

Instagram web sayfasının açılmasıyla beraber sayfa üzerinden birtakım ayarlamaların yapılması gerekir.

İlk etapta açık olan sayfa üzerinden mouse sağ tuş kullanılarak tıklanır ve açılan pencerecen “İncele” seçilir. Tıklama yapmak istemeyen kullanıcılar, “CTRL + SHIFT + C” tuş kombinasyonunu kullanarak da incele ekranına giriş yapabilir. 

Karşınıza çıkacak ekranda tasarım ve kod penceresi görülür. Üst kısımda yer alan araç çubuğunda “Elements” seçeneğinin sol tarafında bulunan kutucuk ikonu seçilmelidir. 

Seçilen bu bölüm “Device Toolbar” olarak adlandırılır. 

Buraya tıklandıktan sonra açık halde bulunan instagram web sürümü, mobil düzene dönüşür. 

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme windows 10 işleminin bahsettiğimiz yöntemle yapılması mümkündür. Tıpkı mobil cihazlardaki gibi arayüze kavuşan instagram, fotoğraf paylaşımı yapmanız için uygun hale gelir. Profilde yer alan kamera sistemine tıklayarak fotoğraf seçimi yapabilir, hesabınızda paylaşım yapabilirsiniz. Gerçekleştirilen işlem sayesinde pratik şekilde instagrama bilgisayardan birden fazla fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 


Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yükleme Programları 

Tarayıcılar üzerinden gerçekleştirilen işlemlerle bilgisayardan instagrama fotoğraf yüklenebilmektedir. Bu yöntemin yanı sıra son dönemlerde sıklıkla kullanılan birtakım programlardan yararlananaların sayısında artış yaşanmıştır. Bilgisayara indirilen uygulamalar ve yapılan ayarlamalar sayesinde istediğiniz fotoğrafı bilgisayarınız üzerinden paylaşmanız kolaylaşır. Günümüzde bu işlem için BlueStacks uygulamasına sıkça rastlanmaktadır. Uygulama sayesinde bilgisayar üzerinden fotoğraf paylaşımı için dikkat edilmesi gereken adımlar şunlardır: 


BlueStacks uygulamasının indirilerek bilgisayar kurulumunun yapılması gerekir. 

Uygulama sorunsuz olarak kurulduktan sonra ana sayfada yer alan büyüteç ikonuna tıklanmalıdır. 

Tıklama işleminden sonra açılan arama sayfasından Play Store’a yönlendirme sağlanmaktadır. 

Play Store uygulaması için aktif olarak kullandığınız güncel e-posta adresinizi vermeniz gerekir.

Daha sonra Play Store arama alanında instagram uygulamasını bularak indirebilirsiniz. 

İndirme işlemi tamamlanınca kullanıcı adı ve şifreyle beraber giriş yaparak hesabınızı kullanabilirsiniz. 

Bütün işlem adımları eksiksiz şekilde tamamlandığında instagram hesabınızı mobil cihazlarda olduğu gibi bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Normal şartlarda telefonunuzdan nasıl fotoğraf yükleme işlemi yapıyorsanız burada da aynı işlemleri yapabilirsiniz. 


Bilgisayardan Instagrama Fotoğraf Yüklemek Güvenli Mi? 

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yüklemenin güvenilir yöntemler kullanıldığında herhangi bir sakıncası yoktur. Örneğin instagram web sürümü üzerinden gerçekleştirilen işlem bilgisayar ayarlarının birkaç adımda değiştirilmesi şeklindedir. Ekstra bir program yüklemesi yapılmadığından güvenilir olmamasını gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir. 


Bilgisayar tarayıcısından çeşitli ayarlamalar yapılarak instagramın kullanılmasının yanında piyasada birtakım uygulamalar yer alır. Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme programı olarak nitelendirilen yazılımlar, pratik olarak yükleme yapmaya yardımcı olur. MacOS ve Windows sistemleri için tasarlanan özel sürümler sayesinde işlem yapmak mümkün hale gelir. Fakat bu tip uygulamalardan yararlanmak isteyenler en güvenilir olanlardan yana tercih yapmalıdır. 


Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme işlemi, programlı ve programsız olarak ayrılabilir. İndirilen uygulamalarla instagram hesapları eşleştirilerek fotoğraf paylaşımları yapılması mümkündür. Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme gramblr uygulaması, bu amaç için en sık kullanılanlar arasındadır. Fakat genel anlamda verileri ele geçirme vb. riskler teşkil ettiğinden dolayı ekstra programlar indirilmesi önerilmemektedir. 


Bilgisayardan Instagrama Neden Fotoğraf Yüklenir? 

Bilgisayardan instagrama toplu fotoğraf yükleme konusunda kullanıcıların birbirinden farklı sebepleri olabilmektedir. En yaygın olarak gösterilen sebepleri şu şekilde gruplamak mümkünüdür:


Fotoğraf Kalitesi: Mobil cihazlarda çekilen ve fotoğraf makinesinden çekilen fotoğrafların kalitesinde farklıklar bulunur. Makinelerden çekim yapıldığında daha üst düzey kaliteden söz edilir. Makine fotoğraflarının instagrama yüklenebilmesi için önce bilgisayara aktarılması gerekir. Bilgisayara aktarım yapıldıktan sonra tekrar mobil cihaza aktarılarak instagrama yüklenir. Bu esnada fotoğrafların kalitesinde düşüş meydana gelir. Bu doğrultuda doğrudan bilgisayardan instagrama yüklenen fotoğrafların kalitesi daha yüksektir. 

Fotoğraf Düzenleme İşlemleri: Bilgisayarda pek çok gelişmiş fotoğraf düzenleme araçları vardır. Fotoğraflar üzerine detaylı ve etkili düzenlemeler yapabilmenize olanak tanır. Mobil cihazlar üzerinden düzenleme programları bulunsa da bilgisayardaki etkiyi vermemektedir. Bu nedenle bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme işlemi düzenleme yapma konusunda daha avantajlıdır. 

Düzenli ve Sık Paylaşımlar Yapmak: Sık ve düzenli paylaşımlar yapanlar bilgisayarda instagram uygulamasını daha rahat kullanır. Özellikle işletme hesapları gibi kurumsal nitelikli profillerin yönetilmesinde bilgisayar kullanımının daha çok tercih edildiği söylenebilir.