Facebook Arkadaş Listemi Nasıl Gizleyebilirim?

Facebook Arkadaş Listemi Nasıl Gizleyebilirim?

Facebook’ta arkadaşları gizleme mobil işlemi ile Facebook üzerinden eklemiş olduğunuz insanların başkaları tarafından görüntülenmesini çok rahat bir şekilde engelleyebilirsiniz. Pek çok Facebook kullanıcı tarafından kullanılan bu yöntem sayesinde arkadaş olduğunuz ya da eklemediğiniz kişileri oldukça hızlı ve kolay bir şekilde engelleyerek profil gizleme işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Arkadaş gizleme seçeneği, başkalarının hesabı üzerinde etkili olan, arkadaş listenizdeki kişileri engellemenize olanak sağlayan bir yöntemdir. Bu tür güvenlik işlemleri, gizleme işlemi sonrasında da kendi profilinizde ekli olan kişileri sadece sizin görmesine yardım eden önemli özelliklerden oluşmaktadır.


Facebook Arkadaş Listesi Ne Zaman Görülür?

Facebook arkadaş listesinin görüldüğü zaman Facebook üyeliğinizin açtığınız andan itibaren başlar. Facebook üyeliğiniz açtığınız anda otomatik olarak arkadaşlarınızın başkaları tarafından görüntülenmesine izin verilmektedir. Aksi halde uygulama üzerinde hiç bir işlem yapmadığınız sürece fotoğraflarınız başkaları görmeye devam edecektir. Hesabınızı tanımadığınız kullanıcı ve arkadaşlarınızın incelemesi son derece sinir bozucu olabilmektedir. Bunun yanı sıra kalite esası ve güvenlik sınırlarınız dâhilinde bu gibi gizlilik sorunları oldukça can sıkıntısı oluşturabilmektedir.


Facebook Üzerinde Ekli Olan Arkadaşlarınızı Gizlemek İçin Hangi Adımlar Atılmalıdır?

Facebook üzerinde ekli olan arkadaşlarınızı gizlemek için atılması gereken adımlar şunlardır:


Üyelik hesabı açıldıktan hemen sonra otomatik olarak aşılan bu sistem, arkadaşlarınızın başkaları tarafından görüntülenmesine izin vermektedir. Herkese açık olarak gösterilen kullanıcıları gerekli adımları atarak isteğinize göre değiştirebilirsiniz.

Gizlilik düzenleme işlemleri özellikle Facebook’a giriş yapıldıktan hemen sonra sağ üst kısımda yer alan isme tıklayarak  ‘’profil’’  sayfasına kolay bir şekilde gidilmektedir. 

Profil sayfasındaki kapak fotoğraflarının altındaki bölümde ‘’Arkadaşlar ‘’sekmesi yer almaktadır. Bu seçeneğe tıklayarak, açılan arkadaş sayfasındaki sağ üst kısmına tıklayın.

Sonrasında sağ üstte yer alan kalem simgesine tıklayarak ‘’Gizliliği Düzenle’’ seçeneğine gidin. Arkadaş listesi, takipçi, takip edilen kullanıcılar için yanda yer alan seçeneklerden ‘’Sadece Ben’ ’seçeneğini tıklayın. Arkadaş listenizi herekse karşı gizleyerek, Facebook’ta arkadaşları gizleme mobil işlemlerini oldukça hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Akıllı Telefondan Arkadaş Gizleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefondan arkadaş gizleme işlemi akıllı telefonların android,ios tabanlı cihazlarıyla    yapılır. Mobil uygulama güvencesiyle arkadaş listenizi gizlemek için telefonunuzdaki internet tarayıcılar yolu ile ( chrome, opera vb. )  ya da facebook uygulamasının şifre ve kullanıcı desteği ile giriş işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.