Facebook Erişim Engelini Kaldırma

Facebook Erişim Engelini Kaldırma

Facebook’ta yaptığınız herhangi bir paylaşım veya yorumun ardından hesabınıza sınırlama gelebilir. Facebook erişim engelini kaldırma için bazı işlemler yapmanız gerekir.Facebook’ta topluluk kurallarına aykırı bir davranış sergilediyseniz, yapacağınız çoğu işlem başarıya ulaşmayacaktır. Facebook’ta erişim engeli aldığınızı fark eder etmez, daha önce yaptığınız tüm son paylaşımları kontrol etmeniz gerekmektedir. Paylaştığınız herhangi bir gönderinin şiddet veya toplumsal bir kurala karşı olmadığından emin olmanız gerekir. Aldığınız erişim engelinin sebebi bu seçeneklerden biri olmaması gerekir.


Facebook’ta erişim engeli aldıysanız, hemen Facebook Çözüm Merkezi’nin formunu doldurmanızı tavsiye ederiz.


Topluluk Standartlarına uygun olamayan bir davranışınızdan sonra, Facebook erişim engeli kaldırma tamamen yaptığınız kural ihlaline, daha önceden herhangi böyle bir durumla karşılaşıp karşılaşmamış olmanıza ve tüm Facebook geçmişinize bakılarak karar verilir.


Erişim engeli aldığınızda, attığınız tüm arkadaşlık istekleri istenmeyen olarak işaretlenebilir.


Facebook’ta Erişim Engeli Almamak için;


Aynı gün içinde çok fazla beğeni yapmayın.

Çok farklı gönderilere, çok fazla yorum yapmayın.

Grup ve sayfalarda sürekli paylaşımlar yapmayın.

Toplumsal kurallara aykırı yorumlar ve paylaşımlar yapmayın.

Yasalara uygun olmayan ve rahatsız edici yorumlar ve paylaşımlar yapmayın, bu gibi durumlarda hesabınız tamamen de kapanabilir.

Tanımadığınız kişilere ve sayfalara mesaj göndermeyin, tanıdığınız ve arkadaş listenizde bulunan kişilere mesaj gönderin.

Facebook Karalama Şikayet Formu Nedir?

Facebook Karalama; gönderilerden karşılaşmış olduğunuz ve topluluk kurallarına uymayan kullanıcıları veya içerik paylaşım sitelerini şikayet etme işlemidir.


Facebook Karalama Şikayet Formu Nedir?

Facebook Şikayet Formu; ile bu kullanıcıları şikayet edebilir, sayfalarının kapanmasını sağlayabilir hatta bu kullanıcılar hakkında işlem uygulanmasını sağlayabilirsiniz.


Facebook’ta bu formu doldurmak için elinizde adli bir karar olması gerektiğini unutmayınız. Bu formu doldurmak için o kullanıcıların yasalara aykırı bir paylaşımda bulunmuş olması gerekmektedir.


Facebook’ta İşlem Yapma Geçici Olarak Engellendi Sorunu

Facebook üzerinde geçici olarak tüm işlem yapma hakkınızın durdurulması işlemidir. Bu Facebook erişim engeli çözümü için öncelikle hangi sebeple bu sınırlandırmayı aldığını anlamanız gerekmektedir. Facebook eylemi engellendi sorunu olarak da karşınıza çıkabilir.