Facebook Müşteri Hizmetleri Var Mı?

Facebook Müşteri Hizmetleri Var Mı?

En çok kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook uygulaması, birçok nedenden dolayı kimi zaman kullanıcılar belli başlı sorunlar ile karşılaşmaktadır. Karşılaşılan bu sorunlar sonucunda kullanıcılar facebook müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeye çalışmaktadır. Bu müşteri hizmetleri ile nasıl iletişime geçileceğini öğrenmek için yazının devamını okumaya devam edebilirsiniz.


Facebook Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Facebook kullanıcıları kimi zaman farklı nedenlerden dolayı uygulama üzerinde çeşitli sorunlarla karşılaşabilmektedir. Karşılaştığı bu zorluk karşında yetkili kişiler tarafından yardım talebinde bulunmak isteyebilir ve facebook müşteri hizmetleri çağrı merkezi ya da facebook müşteri hizmetleri canlı destek üzerinden yardım talebinde bulunurlar. Bu kanallar aracılığı ile karşılaşılan sorunlar ya da şikayetler dile getirilebilmektedir. Böylece facebook müşteri temsilcisi ile kurulmuş olan iletişim sorunlarınıza ve şikayetlerinize çözüm olmaktadır. Facebook müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için aşağıda verilen adımlar takip edilmelidir:


Öncelikle bir tarayıcı üzerinden facebook uygulamasına giriş yapılmalıdır.

Uygulama açıldıktan sonra facebook arama çubuğuna “facebook.com/help/contact/357439354283890” kodu girilerek enter tuşuna basılır.

Girilen koddaki sayfaya girmeden önce daha önceden belirlemiş olduğunu giriş sorusu karşınıza çıkmaktadır. Bu soruyu cevapladıktan sonra bir sonraki aşamaya geçilir.

Bir sonraki aşamada karşınız gelen bilgiler doldurulur ve sizinle iletişime geçilmesiniz istediğiniz e- posta adresi yazılarak yaşadığınız sorun açık ve anlaşılır bir şekilde yazılır.

Sorununuz ile ilgili belgeler mevcut ise onlarda dosya olarak eklenebilmektedir. İşleminiz tamamlandıktan sonra e- posta adresinize sorununuzun iletildiğine dair “Facebook ile kurmuş olduğunuz bağlantı için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapılacaktır.” Şeklinde bilgilendirme mesajı gelmektedir.

Daha sonra yetkili kişilere sorun ya da şikayetinizi göndererek sizinle iletişime geçmeleri beklenir.

Yazmış olduğunu e- posta adresi üzerinden facebook destek mail olarak iletişime geçilecektir. Bu nedenle aktif bir şekilde kullandığınız e-posta adresinizi yazmanız önemlidir.

Facebook destek ekibi ile iletişime geçtikten sonra en erken 24 saat içinde en geç ise 1 hafta içinde talebinize dair çözüm maili alınmaktadır.


Facebook Destek Mail Adresleri Hangileridir?

Facebook uygulaması üzerinde yaşamış olduğunuz sorunlara yönelik facebook yetkililerine facebook destek e- posta adresi üzerinden sorunlar iletilebilmektedir. Yaşanılan soruna ya da şikâyete bağlı olarak iletişime geçilecek e- posta adresleri değişebilmektedir. Bu yüzden facebook destek mail adresleri aşağıda verildiği gibidir:


Herhangi bir nedende dolayı facebook adresiniz kapandıysa Disabled@facebook.com üzerinden destek ekip ile iletişime geçebilirsiniz.

Facebook’a herhangi bir konuda öneride bulunmak istiyorsanız  info@facebook.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 Facebook kullanımınıza ilişkin gücen problemi yaşıyorsanız Privacy@facebook.com adresi üzerinde destek ekip ile iletişime geçebilirsiniz.

Facebook üzerinden kurulmuş bir sayfa veya bir grubu şikâyet etmek istiyorsanız appeals@facebook.com adresi üzerinden destek ekip üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Facebook destek ekip tarafından herhangi bir konu için yardım almak istiyorsanız hepl@corp.facebook.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Herhangi bir konu hakkında uyarıda bulunmak istiyorsanız  Warning@facebook.com adresi üzerinden facebook yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yukarıda verilen bu adresler ile facebook ile iletişime geçebilir sorunlarınızı, önerilerini, şikayetlerinizi ve aklınıza gelebilecek herhangi bir şey hakkında destek talebinde bulunabilirsiniz.


Facebook Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Facebook destek taleplerini her ne kadar facebook destek mail adresi üzerinden alsa da sabah 9 ile gece 2 arasında ulaşılabilir olan 11820 numaralı facebook canlı destek hattı yer almaktadır. Bu destek hattı ücretli olup dakikasına 299 kuruş almaktadır. Canlı destek ile sorununuza dair anında çözüm sunulmaktadır.


Facebook Sorunlarına Yönelik Nasıl Çözüm Bulunur?

Facebook üzerinden yaşadığınız sorunlara yönelik çözüm bulmak için facebook destek hattı aracılığı ile ister canlı destek isterseniz de mail yöntemi ile sorunlarınıza destek talebinde bulunabiliriniz.