Instagram Çevrimiçi Kapatma

Instagram Çevrimiçi Kapatma

Instagram çevrimiçi kapatma, uygulamaya giriş yapma zamanlarını gösteren özelliğin aktiflikten çıkarılmasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram’ın sunduğu çevrimiçi veya son görülme özelliği ile uygulama içerisinde aktif olma durumu anlaşılabilmektedir. Pek çok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Instagram’da da bu özelliği inaktif hale getirmek mümkün olmaktadır. Instagram çevrimiçi açma ve kapatma özellikleri kullanılarak kullanıcıların uygulama içerisinde daha rahat vakit geçirmesi sağlanmaktadır. Dünya üzerinde 1 milyarın üzerinde kullanıcı profiline sahip olan Instagram, getirmiş olduğu yeni özellikler ile kullanıcılarının memnun kalmasını sağlamaktadır.

Instagram Çevrimiçi Özelliği Ne İşe Yarar?


Instagram tarafından kullanıcılara sunulan çevrimiçi özelliği, DM üzerinden çevrimiçi olan kişilerin görülebilmesini sağlar. Instagram çevrimiçi olanları görme özelliğini kullanmak istemeyenler ise pratik şekilde kullanımı ortadan kaldırabilmektedir. Çevrimiçi özelliği, kişiler hesabınızı takip etmiyor olsa dahi çalışmaktadır. Instagram tarafından sunulan özellik sayesinde çevrimiçi olunan en son zamanın ne olduğu anlaşılmaktadır. “1 saat önce aktifti” veya “bugün aktifti” şeklinde ibarelerle çevrimiçi özelliği üzerinden diğer kullanıcılar hakkında bilgi edinilebilmektedir. Instagram, fotoğraf ve video paylaşımları gibi amaçlar üzerine kurulu olduğundan bazı kullanıcılar son görülmelerinin anlaşılmasını istememektedir.

 

Instagram Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?


Instagram aktiflik kapatma 2021 işlemi pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Instagram tarafından eklenen çevrimiçi özelliğini kapatmak için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

Bilgisayar, tablet veya akıllı cihazlar üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile Instagram’a girilir.

Ayarlar sekmesine gidilerek “gizlilik” kısmına tıklanır.

“Hareket durumu” bölümünde bulunan açma ve kapama butonu sayesinde çevrimiçi kapatma işlemi gerçekleştirilir.

Instagram aktifliği kapatma Android ve Apple üzerinden aynı şekilde yapılabilmektedir. Platforma giriş yapıldıktan sonra Ayarlar sekmesinden aktifliğin açılıp kapatılması mümkündür. Instagram çevrimiçi kapatma işlemi gerçekleştirildikten sonra dileyen kullanıcılar, hareket durumu üzerinden ayarları değiştirebilmektedir.

Instagram Çevrimiçi Kapatma Neden Yapılır?


Instagram online kapatma işlemi yapılmasının temel sebebi, Instagram’da gizliliğe önem veren kullanıcılar açısından kritik olmaktadır. Instagram çevrimiçi kapatma işlemi sonrasında diğer kullanıcıların bu durumdan bildirim vb. yollar ile haberdar olmaları mümkün değildir. Instagram, günümüzde dünya çapında pek çok farklı kesime hitap eden bir platform niteliği taşımaktadır. Uygulamanın DM olarak bilinen Direct Message kısmında platforma giriş yapıldığının görülmesi pek çok kullanıcı tarafından istenmemektedir. Gizliliğin sağlanmak istenmesi ve kullanıcıların talepleri doğrultusunda çevrimiçi kapatma özelliği, kullanıcılara kolaylık sunulmaktadır.

Instagram Çevrimiçi Kapatıldığı Zaman Ne Olur?

 

Instagram’da çevrimiçi kapatmayı aktif ederseniz son görülmeniz başkaları tarafından görülemeyeceğinden özelliğin kapatıldığı anlaşılmış olacaktır. Normal şartlarda Instagram’da en son ne zaman çevrimiçi olunduğunun anlaşılmasına yarayan özellik sayesinde kullanıcılar birbirinden haberdar olabilmektedir. Çevrimiçi kapatma özelliğini aktif eden kullanıcıların ise son görülme durumunun başkaları tarafından görülmesi mümkün olmamaktadır.

Instagram dahil olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda son görülme özelliği yer almaktadır. Video, fotoğraf ve gönderi paylaşmak için Instagram’ı kullananlar bu özelliğin aktif omasını tercih etmemektedir. Bilgisayar veya mobil cihazlarınız üzerinden uygulamaya giriş yapmanız fark etmeksizin Ayarlar üzerinden çevrimiçi özellik yönetimi yapabilirsiniz.

Instagram Son Görülme Özelliği Nedir?


Instagram son görülme kapatma uygulaması, platforma giriş çıkışlarının başkaları tarafından görülmesini istemeyenlerin oldukça işine yarar. Son görülme ve Instagram çevrimiçi kapatma işlemleri aynı işlem olduğundan Instagram üzerinden Ayarlar sekmesine gidilerek yapılaması mümkündür. Instagram son görülme kapatma işlemi gerçekleştirildiği zaman diğer kullanıcılar tarafından giriş zamanlarınız görülemeyeceği gibi sizin de başkalarınınkini görmeniz mümkün değildir.