Instagram DM Kapatma, Mesaj Gelmesini Engelleme

Instagram DM Kapatma, Mesaj Gelmesini Engelleme

Çoğu zaman instagram üzerinden tanımadığımız kişilerden gelen istenmeyen mesajlara şahit olmaktayız. İstemediğimiz ya da tanımadığımız kişilerden gelen bu mesajları instagram DM kapatma ile bir son vermek mümkündür. Böylece mesaj gönderimlerinizi sınırlamış olacak ve istediğiniz dışındaki mesaj iler uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Bunun birçok yöntem vardır bular DM kutusunu tamamen kapatmak ve rahatsız olduğunuz kişileri sınırlandırmaktır.


İnstagram Mesaj Gelmesini Engelleme Nasıl Yapılır?

İnstagram DM kutusuna istemediğiniz kişilerin mesaj atmasını önlemek için öncelikle DM kutusu kapatmadan o kişileri engelleyebilirsiniz. Bu şekilde rahatsız olduğunuz o kişi hem mesaj atamayacak hem de profilinizi göremeyecektir. Mesaj kutunuz tamamen kapanmadan istemediğiniz kişilerin mesaj atmasını da engellemiş olursunuz. İstemediğiniz kişilerden mesaj gelmesini engellemek için şu adımlar takip edebilirsiniz:


Öncelikle instagram hesabınıza giriş yapın.

Daha sonra mesaj göndermesini istemediğiniz rahatsız olduğunuz kişinin profiline gelerek sağ üst köşede bulunan iç noktaya tıklayınız.

Üç noktaya tıkladıktan sonra birçok seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden engelle seçeneğine tıklanarak kişi engellenir. Böylece kişi artık ne profilinizi görebilecek ne de size mesaj atabilecektir.

Bu işlem az takipçili az önüne geçilebilecek türden istenmeyen DM mesajlarına maruz kalan hesaplar için ideal bir çözüm olsa da fazla takipçi sayısına sahip ve önü alınamayacak kadar istenmeyen mesaj geliyorsa o zaman genel olarak DM kapatma yöntemi uygulanmalıdır. Bu yöntem ise aşağıda verildiği şekilde yapılmaktadır:

İlk olarak instagrama giriş yapılır.

Daha sonra profilinize girerek sağ üst köşede yer alan üç çizgiye tıklanır. Bu alanda karşınıza birden farklı seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden en altta yer alan “Ayarlar” seçeneği seçilir.

Ayarlar menüsü seçildikten sonra çıkan seçenekler arasından “Bildirimler” seçilir. Bu alanda ayarlama yapabileceğiniz farklı görevler yer almaktadır.

Bildirimler menüsünde karşımıza çıkan “direkt mesaj” seçeneğine tıklanır.


Bu alanda karşımıza iki seçenek çıkar. Bu seçenekler kapalı ya da açık olarak belirtilen direkt mesaj almanıza olanak sağlayan ya da sağlamayan seçenektir. Bu kısımda istenmeyen mesajların gelmesini engellemek istiyorsanız kapalı seçeneğini işaretleyerek direkt mesaj gelmesini engelleyebilirsiniz. Bu sekmede yapılabilecek bir diğer işlem de sadece takip ettiğiniz kişilerin size mesaj gönderme seçeneğidir. Bu seçeneğe tıklanarak da sadece takip ettiğiniz tanıdığınız kişilerin size mesaj göndermesine olanak sağlamaktadır.  İsterseniz mesaj kutunuz ile ilgili diğer ayarları da bu sekmeden yönetebilmeniz mümkündür.

Birkaç adımda halledilen bu yöntem ile istenmeyen kişilerden mesaj almanızın önüne geçerek daha iyi koşullarda instagram DM kullanmanıza imkân sağlayacaktır. Bu ayarları dilediğiniz zaman aynı adımları tekrarlayarak DM kutunuzu herkese açık hale getirebilirsiniz.

 

İnstagram DM Kapatma Nedir?

 

İnstagram DM kapatma, istenmeyen kişilerden gelen mesajları engellemek ya da sınırlandırmak için yapılan işlemdir. Ayarlar kısmından yapılan DM kapama işlemleri ister tamamen kapatılabilir ister bazı kişilerin mesaj atması engellenerek yapılabilir isterseniz de sadece takip ettikleriniz ile sınırlandırılabilmektedir.


İnstagram DM Mesajları Kalıcı Mıdır?

İnstagram DM mesajları gelen mesajlar silinmediği müddetçe DM kutunuzda kalmaya devam etmektedir. Sildiğiniz zaman bir daha gözükmez.


İnstagramdan Neden Mesaj Gönderemiyorum?

İnstagram üzerinden mesaj gönderememenizin birden çok nedeni olabilmektedir. Bunların arasında kişinin sizi engellemiş olması yer alabileceği gibi kişi instagram DM kapatma işlemi de yapmış olabilir.


İnstagram DM ile Grup Mesajlaşması Nasıl Yapılır?

İnstagram üzerinden grup mesajlaşması yaparken mesajlaşmak istediğiniz kişileri tek seçerek sohbet alanı oluşturmanız ve mesaj atmanız yeterlidir. Böylece mesajlaşma grubu açılacak ve grup mesajlaşması gerçekleştirebileceksiniz.