İnstagram DM Nasıl Gönderilir?

İnstagram DM Nasıl Gönderilir?

Instagram Direkt Mesaj (DM) Gönderme Nasıl Olur? 

Günümüzde sıklıkla kullanılan instagram mesaj, uygulama üzerinden hızlı iletişim kurmanın pratik yollarındandır. Akıllı cihazlara indirilen mobil uygulamalarda yer alan direct mesajlaşma sayesinde kullanıcılar birbirine kolaylıkla mesaj gönderir. Bilgisayarda bulunan internet tarayıcılarından instagram profillerine giriş yapmak mümkündür. Normal şartlarda bilgisayardan instagram hesabına giriş yapanlar mesaj gönderememektedir. Bunun sebebi, mesajlaşma fonksiyonunu yerine getiren Instagram Direct uygulamasının web siteleri üzerinde doğrudan kullanılamıyor olmasıdır. Birtakım farklı yöntemler kullanılarak instagram uygulamasının mesaj özelliğinin bilgisayarlarda aktif hale getirilmesi söz konusu olabilir. 

Instagram Üzerinden DM Nasıl Gönderilir? 

Instagram uygulaması üzerinden mesaj gönderebilmek Instagram Direct ile mümkündür. Instagram uygulaması üzerinden direk mesaj (dm) göndermek için işlem adımları şu şekildedir: 


Daha önce cihazınıza indirmiş olduğunuz instagram uygulamasına giriş yapılır. 

Önceden kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılmışsa doğrudan ana sayfaya yönlendirme olur. 

Ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan kağıt uçak simgesine tıklanarak mesaj bölümüne gidilir.

Devam eden herhangi bir sohbet varsa liste şeklinde görünecektir. 

Farklı bir kullanıcıya mesaj atmak istediğiniz durumlarda “Yeni Mesaj” simgesine dokunarak işlem gerçekleştirebilirsiniz. 

Daha sonra mesaj göndermek istediğiniz kişiyi listeden belirleyebilir veya arama çubuğuna kullanıcı adını yazabilirsiniz. 

Alt kısımda yer alan “Mesaj Yaz” kısmına dokunarak dilediğiniz metni yazabilir, daha sonra “Gönder” butonuna tıklayabilirsiniz. Uygulamada yer alan instagram mesaj kutusu sayesinde gelen ve gönderilen mesajların takibini gerçekleştirebilirsiniz. 

Tüm işlem adımları takip edildiğinde mesajınız karşı tarafa gönderilmiş olur. Instagram üzerinde metin şeklinde mesaj gönderilebileceği gibi fotoğraf simgesine dokunarak görsel paylaşımlarda bulunmak mümkündür. 


İkinci yöntem olarak ana sayfadan direct mesaj uygulamasına giriş yapmak yerine doğrudan mesaj göndermek istediğiniz kişinin profilini kullanabilirsiniz. Kişi profiline girerek mesaj göndermek için takip edilmesi gereken adımlar şöyledir: 


Instagram uygulamasına giriş yapıldıktan sonra alt kısımda konumlanan büyüteç simgesine tıklanır. 

Ekranın üstünde konumlanan arama çubuğuna dokunarak mesaj atılmak istenen kişinin adı girilir. 

Ad yazılmaya başlandığı zaman aşağıdaki kısımda liste şeklinde önerilenler kısmı görülecektir. 

Kişi adına dokunulduğunda doğrudan kullanıcının profiline gidilir. 

Sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesini seçerek “Mesaj Gönder” sekmesi tercih edilmelidir. 

“Mesaj Yaz” alanına dokunduktan sonra yazılı veya fotoğraf şeklinde instagram mesajınızı karşı tarafa “Gönder” butonunu kullanarak iletebilirsiniz. 


Instagram Bilgisayardan Mesaj Gönderme 

Bilgisayar üzerinden instagram mesaj atma fonksiyonundan yararlanabilmek için işletim sistemleriyle uyumlu olan birtakım uygulamalar kullanılabilmektedir. Mobil uygulama üzerinden sorunsuz şekilde kullanılabilen instagram işlevleri, bilgisayarlara tam anlamıyla adapte edilebilmiş değildir. Bu nedenle PC’den instagram mesajı atma yöntemlerinden yararlanmak gerekir. Bilgisayar üzerinden kullanılabilen yöntemler sayesine instagram mesaj hilesi yapmak mümkündür. 


Instagram Windows 10 Üzerinden Mesaj Gönderme

En sık kullanılan işletim sistemleri arasında Windows 10 yer alır. Windows’un geçmişten günümüze kadar sunmuş olduğu işletimleri arasında en son versiyonu olarak bilinir. Mobil cihazlarla daha fazla rekabet edebilmek ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak adına birtakım yeniliklere sahiptir. Bunlardan birisi instagram mesaj ayarları konusunda kolaylık sağlamasıdır. Windows mağazası olarak bilinen Microsoft Store, çeşitli uygulamaların bilgisayarlarda kullanılabilen versiyonlarını kullanıcılarla buluşturur. Windows 10 işletim sistemini kullananların instagram üzerinden mesajlaşabilmeleri için izlemeleri gereken adımlar şu şekildedir: 


Bilgisayar ekranında yer alan büyüteç ikonundaki arama bölmesine “store” yazılır. 

Windows mağazası olan Microsoft Store’a giriş yapılarak arama bölmesine “instagram” yazılmalıdır. 

Açılacak ekranda çıkan uygulama indirilerek kurulumu gerçekleştirilmelidir. 

Microsoft Store üzerinden indirilen uygulama sayesinde mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilen pek çok işlem bilgisayara adapte edilmiş olur. İndirilen uygulama sayesinde mesajlaşma dahil diğer instagram eklentileri rahatlıkla kullanılır. Windows tarafından getirilen kolaylık sayesinde instagram uygulamasının Windows ile uyumlu olan sürümü kullanılmış olur. 


Instagram Emülatör Üzerinden Mesaj Gönderme

Emülatör, sanal programları bilgisayarlara adapte etmeye yardımcı olan uygulamalara verilen isimdir. Instagram gibi akıllı cihazlarda kullanmaya uygun olan programları bilgisayarlarda çalıştırmaya yardımcı olur. En uygun olan emülatör indirilerek bilgisayar üzerinden instagram mesaj gönderme işlemi gerçekleştirilebilir. 


Emülatör adı verilen program indirildikten sonra bilgisayarda telefon ekranı olduğu görülür. Sonraki aşamada Google Play Store’da giriş yapılarak instagram uygulamasının indirilmesi gerekir. Şifre ve kullanıcı adıyla uygulamaya giriş yapıldıktan sonra bilgisayarda instagram mesaj kullanmak mümkün hale gelir. Instagram üzerinden mesaj göndermek dahil olmak üzere pek çok işlem bu şekilde gerçekleştirilir. 


Instagram DM Göndermek Nedir? 

Instagram üzerinden DM gönderimi, özel mesaj gönderimi olarak ifade edilir. Özel mesaj olarak tanımlanan DM, kullanıcıların yalnızca birbirlerinin görebileceği şekilde mesajlaşmasını ifade eder. Instagram’dan DM gönderilirken mesaj yollanan kişinin arkadaşınız olması önem taşır. Aksi halde yollanan mesajlar karşı taraf için Spam niteliği taşıyabilir. Bir veya birden fazla kişiye aynı anda fotoğraf, video veya mesaj şeklinde gönderi oluşturmanız mümkündür. DM özelliği sayesinde instagram mesaj cevaplama ve gönderme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. DM kısmında mesajlar depolanabileceği gibi instagram mesaj silme özelliği kullanılarak geçmiş mesajlardan kurtulabilirsiniz. 


Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nedir? 

Instagram’da yer alan gizli mesaj kutusu her kullanıcının profilinde görebileceği özellikler arasındadır. DM kutusuna gidildiğinde sağ üst tarafta 1 istek, 2 istek vb. bildirimlerle karşılaşılabilir. Bu alana tıklandığında gizli olarak nitelendirilen mesajlar görüntülenir. Gizli mesajlaşma alanında karşıdan gelen mesajı alt kısımda çıkan “kabul et” butonuyla onaylamanız gerekir. Ancak onayladığınız zaman karşı taraf, o mesajı okuyup okumadığınızı anlayacaktır. Gizli mesaj kutusu, takip edilmeyen hesaplardan gelen mesajların bulunduğu bir alandır. Takip edilenlerle edilmeyen kişilerden gelen mesajlar arasıda ayrım bulunmasını sağlar. Bu sayede istenmeyen hesaplarla iletişime geçmek durumunda kalmazsınız.