İnstagram Hackleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hackleme Nasıl Yapılır?

Kullanımı giderek artan ve günden güne popüler hale gelen instagram hesap hackleme açısından da tehlike bir yere dönüşmektedir. Kötü amaçlı kişilerin dolandırıcılık ya da başka amaçlarla ele geçirilen hesaplar, bir daha geri alınamamakta ve kişisel verilerin güvenliği sağlanamamaktadır. Özellikle ünlü kişilerin başına gelen bu durum, sıradan insanların da başına sıkça gelmekte ve hesaplar kullanılarak çeşitli dolandırıcılıklar yapılmaktadır. Bu da instagram kullanıcılarını hem çevresine karşı utandırmakta hem de kişisel verilerinin kötü amaçlı kişilerin eline geçmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla İnstagram hackleme programsız veya programlı olarak yapılabilen art niyetli bir işlemdir.Programlı olarak yapılan hesap alma işlemi uzman hackerlarca ve belli kodlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Öte yandan programsız olarak gerçekleştirilen hesap alma işlemleri birkaç dizi işlemle bazen bilinçli bazen ise rastgele yapılabilmektedir. Bunu gerçekleştirebilmek için hacklenecek olan hesabın mail adresi ve şifresi ele geçirilmelidir. Hesap hackleme işlemi için hesabın mail adresi biliniyorsa “şifremi unuttum” işlemi aracılığıyla yeni bir şifre edinilebilmektedir. Hackleme işlemenin tamamlanabilmesi için ya hesabın ya da mailin şifresinin çözülmüş olması gerekir. Profesyonel olan kişi fotoğraflı şifre değiştirme yöntemiyle dahi hesabı ele geçirebilmektedir.       


 

Takipçi Arttırırken Instagram Hesap Hackleme

 

Her instagram kullanıcısının hayali takipçisinin hızla artması ve gönderilerinin daha çok kişiye ulaşmasıdır. Kaldı ki sosyal medya hesaplarının açılması işlemi de diğer insanlarla kişilerinin kendi hayatlarını paylaşması esasına dayanır. Bu nedenle bu beğeni ve takipçi talebi gayet makul bir istek olarak görülür. İnstagram kullanıcıları hesaplarının takipçilerini artırmak isterken güvenli olmayan siteleri kullanmakta ve bu sitelere kendi kullanıcı bilgilerini hiç düşünmeden vermektedir. Böylelikle instagram hackleme sitesi ücretsiz takipçi karşılığında instagram kullanıcılarının hesaplarını kolayca ele geçirmektedir.


Birçok profesyonel teknoloji kullanıcısı tarafından instagram hackleme sitesi olarak da adlandırılan bedava takipçi siteleri kullanıcılar açısından büyük bir tehlike yaratmaktadır. Bu siteler aracılığıyla kullanıcıların umut ederek beklediği takipçilerin yerine ulaşılamayan bir hesap bırakılmaktadır. Şayet bu gibi durumlara sebebiyet vermemek için takipçi artırma işleminin profesyonel olan kurumlardan hizmet olarak alınması şarttır. Bu hizmeti alırken seçilecek olan şirketin geçmişi, profesyonel referansları ve güvenlik önlemleri mutlaka kontrol edilmelidir. Öte yandan hesap şifresi isteyen şirketlerle çalışmamaya özen gösterilmelidir.İnstagram Hesap Hacklemeden Korunma Yolları

 

Günümüzde hemen hemen herkesin başına gelebilecek olan instagram hacklemek suç mu sorusuna verilebilecek cevap kesinlikle evettir. Ancak siber suçlarda henüz çok gelişmiş cezaları öngörmeyen Türkiye’de çoğu dava sonuçsuz olarak kalabilmektedir. Öte yandan kişiler tarafından sosyal medya hesaplarının çalınması önemsiz görülmekte ve dava konusu edilmemektedir. Ancak mesaj ve fotoğraflar gibi kişisel verilerin üçüncü kişilerin eline geçmesi tahmin edilenlerden çok daha fazla bir tehlike yaratabilmektedir. Bu nedenle instagram hesaplarını koruma altına almak ve güvenlik önlemlerini artırmak yapılabilecek en etkili şeydir. İnstagram hesap hackleme cezası işlemlerine gerek kalmaksızın hesapları koruyabilmek için yapılması gereken basit ama etkili birkaç işlem bulunur:


Şifrelerin Güvenliliğinin Artırılması


Hesap güvenliğinin temeli ve instagram hesap hackleme işleminden kurtulmanın ana yöntemi hesap şifresini güçlendirmektir. Hacklemeye maruz kalmamak için hesaplarının şifreleri güçlü kombinasyonlardan oluşturulmalı ve sıklıkla değiştirilmelidir. Güçlü kombinasyonlardan oluşan şifreler elde etmek için bazı antivirüs yazılımlarının sağladığı parola yönetim panellerinden yardım alınabilir. Ayrıca mobil uygulama üzerinde kullanılan fazla Instagram hesabı ve güncel olmayan mobil uygulama gibi etkenler güvenlik açığı ihtimalini artırmaktadır.


Güvenlik Ayarlarını Güncelleme


İnstagram hackleme nedir sorusuna cevap bulduktan hemen sonra hesapların güvenlik ayarları mutlaka gözden geçirilmelidir. Zira yanlış güvenlik ayarları güvenlik duvarını zayıflatmakta ve tehdidi büyütmektedir. Bu nedenle Instagram’da kullanılan güvenlik ayarları sık sık gözdem geçirilmeli ve ihtiyaca yönelik güncellenmelidir. Instagram’ın sağladığı hikâye, gönderi ve yorum gibi alanları kimlerle paylaşabileceği ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmelidir.


E-Posta Güvenliğini Artırma


İnstagram hackleme cezası ya Instagram ya da e-mail üzerinden elde edilen şifreler sonucu alınmaktadır. E-posta adresinin şifresinin hacklenmesi sonucu güvenlik açığı artmakta ve Instagram hesabının ele geçmesi kolaylaşmaktadır. Bu nedenle e-posta şifresi de tıpkı Instagram hesabı şifresi gibi güçlü parola kombinasyonlarından oluşturulmalıdır. Yine e-posta şifresi güncel tutulmalı ve kimseyle paylaşılmamalıdır.


Antivirüs Koruma Programı ile Destekleme


Hackleme işlemleri programlı ya da programsız olarak gerçekleştirilebilen kötü amaçlı işlemlerdir. Özellikle programlı olarak gerçekleştiren işlemler için instagram hesap hackleme kodları kullanılır. Bu kodlar ve kötü amaçlı yazılımlardan korunmak ise oldukça basittir: iyi bir antivirüs yazılımı edinmek. Güçlü ve iyi bir koruma sağlayan antivirüs yazılımı, kodlar veya yazılımlar aracılığıyla instagram hesap hackleme işlemi yapılmasına izin vermemektedir. Öte yandan güçlü ve iyi antivirüs yazılımları gelişmiş bir parola oluşturucu hizmeti de sağlamaktadır. Böylelikle hem gelişmiş bir parola oluşturmak hem de kötü amaçlı yazılımlardan korunmak mümkün hale gelmektedir.