Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası Nedir?

Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası Nedir?

Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası Nedir?

Instagram sosyal medya alanında en çok kullandığımız uygulamalardan birisidir. Zamanla Instagram kullanırken bazı hatalar alırız. Son günlerde Instagram kullanıcılarının en sık karşılaştığı hata türü ‘’Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır’’ hatasıdır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapacağınızı bilmeniz önemlidir.  Bu yazı dizimizde bu tip hatayla karşılaşan bireyin neler yapması gerektiğini açıklayacağız. Yazı dizimizi okuduktan sonra hesabınızı nasıl geri alabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Koşulları İhlal Etti Hatasını Neden Alırsınız?

Her web uygulamada olduğu gibi Instagram uygulamasında da güvenlik ilkeleri bulunur. Kullanıcılar bu güvenlik ilkelerini ihlal ettiği zaman kullanıcıların hesapları sorgusuz sualsiz kapatılır. Çünkü üyelik aşamasında uygulamanın güvenlik ilkelerine sadık kalacağınıza, uygulamanın kurallarına sadık kalacağınıza taahhüt edersiniz. Kuralları ihlal ettiğiniz anda hesabınız size bilgi vermeden kapatılır. Hesabınız uygulamanın güvenliğini tehlikeye sokuyorsa hesaplarınız engellenir ya da kapatılır. Hesabınız eğer koşulları ihlal ettiğiniz yüzünden kapatıldıysa ortada bir sorun var demektir. Kuralları ihlal edenlerin hesapları kapatılır.

Uyarıyı Ortadan Kaldırmak İçin Ne Yapılmalı? 

İlk önce Instagram hesabınıza giriş yapın. Alt kısımda bulunan yok say butonuna basın. 

Yok sayma işlemini yaptıktan sonra hesabınıza giriş yapabilmeniz için alt kısımda yer alan farklı giriş seçeneklerinden birisini seçin. Giriş yapabilmek için yardım al bölümüne tıkladığınız zaman hesabınıza erişmenin birçok farklı yolu karşınıza çıkar. Instagram kayıt olurken vermiş olduğunuz e-posta adresini hatırlıyorsanız, eposta seçeneği ile devam edebilirsiniz. Hesap kurtarma için kullanacağınız iletişim kanalının aktif ve kullanılır olması önemlidir. Şifresini hatırlamadığınız bir eposta adresi ile hesabınızı kurtaramazsınız. Çünkü uygulama hesabınızı kurtarmak için verilen eposta adresine bir kurtarma kodu gönderecektir. Kodu girmeden hesabınızı kurtarmanız mümkün değildir.

İlave detaylar ekle yazan kısma ‘’Kuralları ihlal ettiğim gerekçesiyle hesabıma erişim kapatıldı. Bu durumda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Gerekçelerin uygun olmadığını belirtiyorum. Bu sıkıntının kaybolması ve hesaba yeniden giriş sağlayabilmem adına tekrar incelenmesini istiyorum. Bu sırada geri dönüş zamanının oldukça acil olmasını rica ediyorum’’’ açıklamasını yazdıktan sonra destek iste butonuna basın. Bu işlemle birlikte kurtarma işleminin ilk etabı bitmiş oldu.

Destek iste butonuna bastıktan sonra seçmiş olduğunuz hesaba sistem tarafından bir kod gönderilir. Bu kodu bir kâğıda okunacak şekilde yazın. Bu kâğıtla birlikte yüzünüzün net göründüğü bir resim çekilin. Bu resmi mail olarak gelen hesaba gönderin. Bu işlemden sonra gerekli incelemeler yapılıp size olumlu ya da olumsuz mutlaka dönüş yapılır. Bu adımları yapmanız demek hesabınızın geri geleceği anlamına gelmez. Bu aşamadan sonra hesabınızın kuralları ihlal edip etmediği yeniden incelenir. Ortada bir yanlışlık varsa hesabınız düzelir. Kuralları gerçekten ihlal etmişseniz bu noktada artık bir şey yapamazsınız. Üyeliğiniz kapatılmış demektir. Bu aşamadan sonra artık kendinize yeniden başka bir hesap açmalısınız.

Bu yazı dizimizde siz değerli okurlarımıza Instagram hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır uyarısı karşısında neler yapabileceğinizi dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Bir başka yazı dizisinde görüşmek üzere hoşça kalın.

Buna ek olarak, Mutlubayim üzerinden birçok sosyal medya hizmeti satın alabilirsiniz, örneğin, Instagram beğeni satın alarak kitlenizi kolayca yükseltebilirsiniz. Bunun için, bu sayfamıza göz atabilirsiniz.