Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

İnstagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamaları dışında son zamanlarda adından oldukça bahsettiren Pinterest uygulaması aktif bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Kullanımı açısından çoğu kişi tarafından karışık bir yapıya sahip olduğu söylense de alıştığınız zaman oldukça kolay olduğunun farkına varabilirsiniz. Hatta Pinterest üzerinden para kazanmak da mümkün. Tüm bu avantajlara rağmen bazen Pinterest kullanıcıları uygulamadan çıkmak ve hesaplarını silmek isteyebilmektedir. Pinterest hesap silme işlemi kolay bir işlem olup ister tamamen hesabınızı silebilir isterseniz de geçici bir süreliğine ara verebilmeniz mümkündür. Bu işlemlerin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgilere ulaşabilmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.


Pinterest Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Pinterest hesabınıza verileriniz silinmeden geçici bir süre ara vermek için aşağıdaki adımları takip edebilirisiniz:


İlk olarak Pinterest hesabına giriş yapılır.

Pinterest uygulamasının üst kısmında yer alan aşağı ok simgesine tıklanır.

Açılan menüden “ayarlar” yazan seçenek seçilir.

Daha sonra açılan ekranın ol tarafında bulunan “hesap ayarları” yazan seçeneğe tıklanır.

Açılan sayfada hesap değişikliğinin altında yer alan “hesabı devre dışı bırak” yazan yazının üstüne tıklanır.

Hesabı devre dışı bırak yazısına tıkladıktan sonra karşınıza neden ara vermek istediğinize dair seçenekler olan bir sekme çıkacaktır. Burada neden ara vermek istediğinizi seçerek “hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklanır.

Yukarıdaki adımlar gerçekleştirildikten sonra hesabınız geçici bir süreliğine dondurulacaktır. Verilen bu adımları gerçekleştirmek oldukça basit olup saniyeler içinde gerçekleştirilebilecek işlemlerdir.


Pinterest hesabınızı istediğiniz kadar kapalı tutabilirsiniz. Dondurma işleminin herhangi bir süresi yoktur. Siz hesabınızı tekrardan aktifleştirene kadar hesabınız ve verileriniz güvenli bir şekilde kapalı durmaktadır. Hesabınızı aktifleştirmek için de kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


Hesabınızı dondurduktan sonra aktif olup olmadığını kontrol etmek için profil URL’niz ile hesabınıza giderek hesabınızın aktif olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Unutmamalısınız ki hesaba giriş yaptığınız an hesabınız tekrardan aktifleşecektir. Bu yüzden kontrol etmek için hesaba giriş yapmayı denememelisiniz.


Pinterest Hesabı Nasıl Kapatılır?

Pinterest hesap silme işlemi oldukça kolay bir işlem olup birkaç dakika içerisinde var olan hesabınız tamamen ortadan kalkmaktadır. Geri dönüşü olmayan bu işlemi yapmadan önce hesabınızı kapatmak ile ilgili kesin bir karara varmanız gerekmektedir aksi takdirde hesabınızı ve bilgilerinize ulaşamamanız mümkündür. Pinterest hesap kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:


Pinterest hesabınıza giriş yapın.

Pinterest ana sayfasında yer alan aşağı ok simgesine tıklayın.

Açılan menü sayfasından “ayarlar” seçeneğini seçin.

Atarlar sayfasının sol tarafında yer alan “hesap ayarları” seçeneğine tıklayın.

Burada açılacak olan sayfada yer alan “hesabı sil” seçeneğine tıklayın.

Bu aşamada hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bunu belirttikten sonra ileri tuşuna basın.

Kapandığına dair e- posta gönder seçeneğine tıklayın.

E- posta adresinize hesabınız kapatmanız için onaylamanız gereken bir bağlantı linki gelecektir. Bu link üzerinden yapmak istediğiniz işlemi onaylayarak Pinterest hesap silme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

Yukarıda verilen adımları tamamladıktan sonra ortalama 15 gün içerisinde profiliniz kalıcı bir şekilde kapatılacaktır. 15 gün içerisinde fikrinizi değiştirip hesabınıza giriş yaptığınız zaman profiliniz kaldığı yerden devam ederek kalıcı bir şekilde kapanmaz. Fakat kapatma işlemleri yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde giriş yapılmayan hesaplar kalıcı bir şekilde silinir ve bir daha giriş yapılamaz.


Pinterest Hesap Silinebilir Mi?

Pinterest hesabınız kullanmak istemediğiniz zaman silebilmeniz mümkündür. Nasıl sileceğinize ilişkin bilgilere yukarıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.


Pinterest Hesabı Silinince Bilgilere Ne olur?

Pinterest hesap silme işlemi gerçekleştirdikten sonra hesabınızda yer alan bilgileriniz de silinir ve geri getirilemez.