Steam Hesabım Ne Kadar Ediyor?

Steam Hesabım Ne Kadar Ediyor?

Steam oyunlarına harcadığınız miktarı ve hesabınızın kaç para olduğunu merak mı ediyorsunuz? Şimdi Steam hesabınızın kaç TL ettiğini bulun!Oyun satın alımları, item alışverişleri, Pazar ve diğer pek çok kullanım için Steam, oyuncuların vazgeçilmez bir parçasıdır. Herhangi bir oyun satın alımından önce Steam üzerinden hesap oluşturmanız gerekir. Hal böyle olunca oyunculara sunulan ekstra pek çok özellik sunulmaktadır.


Steam’de olması gereken fakat olmayan bir özellik bulunmaktadır. O da Steam hesabınızın ne kadar para ettiğidir. Üçüncü taraf web siteleri ise hesabınızın fiyatını belirlemede önemli rol üstlenmektedir. Hesabınızı değeri nasıl ölçülür, kaç para eder, tüm detayları listemizde şimdi öğrenin!


Steam Hesap Değeri Nasıl Bulunur?


Bir hesabın değeri ne kadar sürede oyun oynandığı, hangi oyunların satın alındığı ve hesabın ne kadar yıllandığı ile ilgilidir. Buna benzer veriler, Steam değer belirleme araçları ile bulunabilmektedir. Valve şirketinin kendi içerisinde Steam için özel olarak oluşturduğu hesap değer belirleme aracı yoktur.


Steam hesap değerleme aracının olmaması nedeniyle Steam Database gibi üçüncü parti hizmet sağlayıcıları hız kazanmıştır. Hesabınız herkese açık olduğunda bu verilerinizi üçüncü taraf web siteleri kullanarak sizlere tahmini bir değer sunmaktadır. Böylelikle “Steam hesabım ne kadar ediyor?” sorusuna tam karşılık bulabileceksiniz.


Merak edenler için Steam Database sitesi sayesinde aşağıdaki adımları kullanarak kolayca hesabınız kaç para ettiğini bulabilirsiniz:


Öncelikle internet tarayıcınızı kullanarak veya SteamDB sitesine tıklayarak ziyaret ediniz.

Web sitenin ana sayfa kısmına ulaşmanızın ardından sağ en üst köşede bulunan ‘Sign In’ bölümüne tıklayın.

Sonrasında çıkacak olan ‘Sign In through Steam’ butonuna bir kez tıklayın.

Değer belirleme aracının sorunsuz çalışması için Steam hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.

Hesabın ana sayfasında kullanıcı nickinizin hemen altında bulunan ‘Profili görüntüle’ kısmına bir kez tıklayın.

Profil sayfanızın sağ yan tarafından bulunan ‘Profili düzenle’ kısmına tıklayın.

Açılan sayfanın alt kısmında yer alan ‘Gizlilik Ayarları’ bölümüne tıklayın.

‘Oyun detayları’ kısmını ‘Herkese Açık’ olarak değiştirin.

Eğer aşağıda bulunan “Kullanıcılar oyun detaylarımı görüntüleyebilse bile oynama süremi her zaman gizli tut” kutucuğu işaretli ise onu da kaldırın.

Gizlilik ayarlarını değiştirdikten sonra verilerin gelmesi için en az 5 dakika bekleyin.

Daha sonra ‘Calculator’ kısmından kendi Steam kullanıcı adınızı yazarak, hesabınızın kaç TL ettiğini görebilirsiniz.


Steam Database Sitesi Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Steam Database, Steam dijital oyun platformuyla ilgili geniş veritabanı sunan üçüncü taraf web sitesidir. Steam'in resmi olarak sağlamadığı veya zor erişilebilen verilere erişim sağlayarak kullanıcıları verilerini karşılaştırmasına olanak tanımaktadır.


Hesap değerlendirme aracı olan Steam Database’de aşağıdaki gibi özellikler bulunmaktadır:


Oyun verileri: Steam üzerinde mevcut olan oyunlar hakkında oyunun çıkış tarihi, yapımcıları, desteklediği diller, oyun içi satın alımlar, başarımlar ve benzeri bilgiler bulunur.

Güncellemeler ve yamalar: Oyunlara yapılan güncellemeleri ve yamaların takip edilebileceği veriler sunulmaktadır.

İndirimler: Oyun fiyatları üzerinde gerçekleşen indirimleri gösteren veriler gösterilir.

İstatistikler: Steam topluluğuna kayıtlı kullanıcı verileri, çevrimiçi oyunlar, oyun zamanları, eşzamanlı kullanıcılar gibi ayrıntıları veriler yer alır.

En Pahalı Steam Hesabı Kaç Para?

En Pahalı Steam Hesabı Kaç Para

Steam Database, oyunculara geniş istatistikler sunmaktadır. Fakat eksik olan yönü en iyi listeleri göstermemesidir. En iyi veya en pahalı steam hesabının neler olduğunu görmek için harici bir web site kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.


Steam hesapları arasından en pahalıları nerede, hesap açmadan nasıl öğrenirim diyorsanız, aşağıdaki adımları takip ediniz:


İnternet tarayıcınız üzerinden Steamid.pro web sitesine giriş yapın.

Ana sayfa ekranına ulaştığınızda ise en yukarıda yer alan ‘En İyi 100’ seçeneğine gidin.

Sayfayı aşağıya doğru indirdiğinizde ülke, seviye, oyun, zaman ve fiyat bazlı en iyi listeleri görebileceksiniz.

Not: Steamid.pro, hesapların ne kadar değerde olduğunu gösteren ikinci alternatif sitedir. Herhangi bir kayıt işlemi veya hesabı herkese açık işlemler yapmadan hesap değerlerini öğrenebilirsiniz. 


En kısa yoldan en iyi 100 listeye ulaşmak isteyen bu linki kullanabilir.Steam Hesap Satmak Yasak Mı?

Oyuncuların akıllarında olan ve en çok sorulardan biri de “Steam hesap satmak veya satın almak illegal mi?” olmasıdır. Valve şirketine bağlı Steam’de hesap satmak veya satın almak yasak olarak geçmektedir. Kısacası herhangi bir hesap alışverişi yapmak mümkün olmaktadır.


Steam üzerinden her veri, item, hesap veya eşyanın telif hakları şirkete bağlı olduğundan ilgili konularda destek sayfalarında da ayrıca belirtilmiştir. Eğer hesabınızı başka bir şekilde satarsanız ve tespit edilirse kalıcı olarak hesabınız banlanabilir. Benzer şekilde herhangi bir Steam hesabı satın alırsanız, istemeden veya isteyerek farketmez, kısa zaman içerisinde engellenmemek için yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir.