Telefon Numarası ile Instagram Bulma

Telefon Numarası ile Instagram Bulma

Telefon Numarası ile Instagram Bulma İşlemi

Instagram uygulamasına yeni giriş yapan bir kişi ilk olarak arkadaş ekleme ismi işlemine koyulur. Instagram uygulamasını kullanan arkadaşların bulunabilmesi için birden fazla yöntem bulunur. İlk yöntem yakın bir arkadaşla olan ortak arkadaşlarım takibi alınmasıdır. Diğer bir yöntem olan telefon numarasından Instagram bulma işlemi daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Yeni Instagram açan bir kullanıcı rehberinde bulunan kişilerin telefon numaraları ile Instagram hesaplarını bulabilir. Ancak bu işlemin başarılı bir sonuç vermesi için takibe alınacak kişinin telefon numarasının Instagram hesabında kayıtlı olması gerekir. 

Instagram uygulamasının tadı fazla arkadaş edinmekten geçer. Bu uygulama dünya çapında kullanıldığı için herkesle arkadaşlık kurmak basit hale gelir. Kişisel hesaplar genellikle kullanıcının adı ve soyadı ile açılsa da bazıları farklı isimler kullanabilmektedir. Bu durum karşısında Instagram'dan arkadaş bulma işi zorlaşabilir. Telefon numarasından Instagram profili bulma ile bu problem ortadan kalkar. En kolay arkadaş bulma yöntemi olarak seçilen bu yöntem herkes tarafından kullanılabilir.


Telefon Numarası ile Kişi Nasıl Bulunur?

Sosyal medya uygulamaları günden güne kendisini geliştiren platformlardır. Uygulamayı indirip yeni hesap açan kişi bazen arkadaşlarını bulmakta zorluk çekebilir. Bu durumun birden fazla nedeni bulunur. Bu nedenler kullanıcıların profil resmine başka bir simge koyması veya kullanıcı adını farklı bir isimde yapmasıdır. Doğru kişinin takip edilip edilmemesi konusunda insanlar bazen çekinebilir. Bu problemin ortadan kalkması için Instagram uygulaması bir çözüm getirmiştir. 


Instagram telefon numarasından arkadaş bulma özelliği ile telefon rehberinde numarası olan kişinin hesabını bulabilir. Instagram hesabı açılırken e-posta adresi ve şifrenin yanı sıra telefon numarası da sisteme kaydedilir. Kullanıcı kendi numarası ile Instagram'da hesap oluşturduğunda rehberde kayıtlı olan kişilere bildirim gider ve kolayca tespit edilir. Bazı kişiler telefon numarası ile giriş yapmak yerine e-posta adresi ile giriş yapabilir. Dolayısı ile kişinin telefon numarasından Instagram bulma işlemi bu durumlarda gerçekleşmez.


Telefon Numarası ile Kişi Bulma İşleminin Adımları Nelerdir?

Arkadaş bulma konusunda kolay bir yöntem olan telefon numarasından kişi bulma aşağıda belirtilen adımların izlenmesi ile kolayca yapılabilir. Bu adımlar şu şekildedir:


Kullanıcı Instagram uygulamasına hesap bilgileri ile giriş yapar

Giriş başarılı olduktan sonra profil simgesine tıklanır.

Profil sayfasında sağ üst köşede bulunan menüdeki “Ayarlar” bölümüne girilir.

Ayarlar menüsünde "Kişiler" kısmı bulunur ve ardından çıkan "Instagram Kişilerinizi Okumak istiyor" seçeneğine izin verilir. 

Eğer bu seçenek işaretlenmezse telefon numarasından Instagram kullanıcı adı bulma işlemi gerçekleştirilemez. 

Instagram uygulamasının “Kişilere Bağlan” seçeneğinin açık olması halinde rehberde kayıtlı olan kişiler otomatik olarak listelenir. Bu şekilde takip edilmek istenen kullanıcılara kolay bir şekilde istek atılabilir.

Instagramda Kayıtlı Olan Telefon Numarası Herkes Tarafın Görünür Mü?

Instagram'da hesap açılırken e-posta adresi ya da telefon numarası girilir. Telefon numarası ile giriş yapan kişiler herhangi bir şifre sorunu olduğunda SMS ile bilgilendirilir. Telefon numarasından Instagram bulma seçeneği ile kolay yoldan arkadaş bulabilmeye yarar. Rehberde kayıtlı olan kişilerin Instagram hesaplarına bu şekilde ulaşılabilir.


Instagram'a telefon numarası ekleme yapıldığında hesap telefon numarası ile entegre edilir ancak telefon numarası takipçiler tarafından görüntülenemez. Sadece numaranızın kayıtlı olduğu biri telefon numaranızdan hesabınıza ulaşabilir. Yeni Instagram açan bir kişi telefon numarasını hesaba kaydettiği için rehberdeki kişilerin karşısına önerilenler listesinde çıkar. Bu durumu engelleyecek yöntem bulunmamıştır.


Instagram Hesabına Telefon Numarası Eklemek Neden Önemlidir?

Telefon numarasından Instagram adresi bulma işlemi bu yöntemin en büyük avantajıdır. Bunun yanı sıra Instagram hesabının spam bir hesap olmadığı doğrulanır. Instagram uygulaması üzerinden bazı kişiler hesabının kapatılmasını istediği kişileri şikayet eder. Instagram bu şikayetlerin fazla olması durumunda sayfayı incelemeye alır. Instagram hesabı ile telefon numarasının entegre edilmesi ile hesabın kapatılması ihtimali azalır. Hem kullanıcının hesabı kurtarılmış olur hem de ceza almaz. Instagram hesabı açarken telefon numarasını giren bir kişi şifresini unutması sorununda SMS ile bilgilendirilerek şifresini yeniler.


Instagram Uygulamasında Telefon Numarası Nasıl Kaldırılır?

Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen sosyal medya uygulaması Instagram uygulamasıdır. Kullanıcılar günlük faaliyetlerini gönderi veya hikaye olarak paylaşır. Facebook ile bağlanma, telefon numarası ya da e-posta adresi ile bağlanma gibi birden fazla Instagram hesabı açma seçeneği bulunur. Telefon numarasından Instagram bulma Android veya Apple cihazlardan yapılabilir. Bunun yapabilmesi için hesapla telefon numarası ilişkilendirilmelidir. Instagram hesabından telefon numarasını kaldırmaya karar veren bir kullanıcı aşağıdaki adımları kullanarak yapabilir. Bu adımlar şöyledir: 


Instagram hesabına giriş yapılır ve profil sekmesine tıklanır. 

“Profil Düzenle” menüsünden telefon numarası seçilir. 

Açılan sayfadan “Telefon Numaranı Gir” bölümünde yazan telefon numarası silinir ve ileri butonuna basılır.

Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan onay işareti kullanılarak bilgiler kaydedilir. Tüm bu işlemler sayesinde telefon numarası artık Instagram hesabından silinmiş olur.


Instagramda Yaşanan Bir Sorun Nasıl Çözülebilir?

Instagram hesabı ile ilgili yaşanan bir sıkıntının çözümü kolay yollarla halledilebilir. Kullanıcı Instagram hesabının sağ üst köşesinde bulunan “Sorun Bildir” seçeneğini seçerek Instagram'da yaşadığı bir problemi destek ekiplerine iletebilir. Bu problemin iletilmesinden sonra Instagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmiş olur. Sorun bildir seçeneği tıklandığında ekranda belli başlıklar ve seçenekler bulunur. Kullanıcı yaşadığı probleme uygun seçeneği seçer ve problemi detaylandırarak müşteri hizmetlerine aktarır. Instagram destek hizmeti ile birden fazla sorun için iletişime geçme sağlanabilir. Bu sorunlardan bazıları üye olma, hesabın çalınması, giriş yapılamaması ve telefon numarasından Instagram bulma gibi önemli sorunlardır.