Tiktok Şifresini Unuttum

Tiktok Şifresini Unuttum

Tiktok Giriş Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Son yıllarda özellikle genç nüfusun çok tercih ettiği tiktok uygulamasına giriş yapılırken kullanıcı adı ve şifre bilgileri gerekir. Bazı durumlarda tiktok uygulamasını kullanan kişiler bu bilgileri unutabiliyor veya karıştırabiliyor. Tiktok uygulamasında video editleri, müzik düetleri ve daha birçok video çeşitleri bulunuyor. Bu çok çeşitli videolar sayesinde tiktok kullanıcıları aktif bir şekilde sosyal medya uygulamasını kullanıyorlar. Tiktok uygulaması kullanıcıları şifre değiştirme işleminin hemen olmasını isterler çünkü kullanıcılar hemen hesaplarını kullanmak isterler. Tiktok giriş şifresini unutan kullanıcıların çeşitli işlemler yapmaları gerekiyor. Bu işlemleri yaparken bir sorunla karşılaşan veya bu işlemleri yapmakta zorluk çeken kullanıcılar için tiktok uygulamasının müşteri hizmetleri kolaylığı sayesinde kullanıcılar tiktok girişini yapabilirler.

Tiktok Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar tiktok hesabına giriş yaparken zorluk çekiyor ise şifrelerini unutmuşlar demektir. Tiktok uygulamasına kayıt yapılırken Facebook veya e-posta onay kodu ile kayıt olan kullanıcılar kolaylıkla tiktok şifrelerini değiştirebilirler. Tiktok giriş sağlanması için şifre değiştirme işleminde izlenmesi gereken adımlar şunlardır:


Kullanıcılar mevcut olan mobil cihazları üzerinden tiktok hesabına giriş yapmalılardır. 

Burada çeşitli simgeler bulunur. Bu simgeler arasından insan simgesi seçilir.

Karşılaşılan tiktok uygulamasının ana sayfasında yeni kayıt ekranı açılır. Bu yeni kayıt ekranında sağ alt köşede bulunan “zaten hesabım var” seçeneğine tıklanılır.

Açılan ekranda “Şifremi unuttum” seçeneğinin yanında mevcut konumdan tiktok girişi için yardım al seçeneği vardır. Bu seçeneğe tıklanılır. 

Tiktok hesabına kayıt olunurken doğrulama kodu için hangi vasıtanın kullanıldığı buradan seçilir. Bu vasıtalar Facebook, e-posta onay kodu veya telefon numarası seçenekleri olabilir. 

İlgili seçimi kullanıcılar yaptıktan sonra istenilen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulur. 

Telefondan kaydolan kullanıcıların mobil cihazlarına kısa mesaj ile onay kodu bilgisi gelir. 

Tiktok şifre değiştirme işlemine devam edildiği zaman uygulama kullanıcılara e-posta adresi sorar. Kullanıcıların bu sayfada aktif kullandıkları bir e-posta adresi girmeleri gerekir. 

Aktif e-posta adresine gönderilen linke tıklanarak şifre değiştirme işlemi yapılabilir. 

Tiktok uygulamasında kullanıcıların sınırlı bir şifre değiştirme hakları yoktur. Kullanıcılar istedikleri kadar tiktok şifre değiştirme haklarına sahiptir. 

Tiktok Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Tiktok hesabında şifre değiştirme işleminden sonra bile giremeyen kullanıcılar tiktok uygulamasının müşteri hizmetleri seçeneğine başvuruda bulunabilir. İnternet üzerinde tiktok uygulamasının belirli bir telefon numarası vardır. Fakat tiktok uygulamasında müşteri hizmetlerinin telefon numarası hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Tiktok uygulamasının müşteri hizmetleri sadece telefon seçeneği ile olmaz. Aynı zamanda gmail veya outlook üzerinden aktif olarak kullanılan tiktok müşteri hizmetleri e-posta adresi feedback@tiktok.com adresinden mail ile iletişim sağlanabilir. Bu e-posta adresine sorunlar kısa bir bilgilendirme şeklinde mail yolu ile gönderilebilir. Kısa süre içinde tiktok müşteri hizmetleri tarafından kullanıcılara geri dönüş sağlanmış olur. Aynı zamanda twitter uygulamasının üzerinde @tiktok hesabı üzerinden mesaj atılarak gerekli tüm bilgilendirmeler kullanıcılara iletilebilir. 


Tiktok uygulaması üzerinden bir problem yaşayan kullanıcılar bu problem ile alakalı müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekir. Tiktok’a giriş, şifre değiştirme gibi konularda problem yaşayan kullanıcılar bu hizmetten yararlanabilirler. Özellikle tiktok hesabına giriş bölümünde sıkıntı yaşayan kişiler şu adımları izleyebilirler:


Tiktok uygulaması açılmalıdır.

Tiktok uygulaması açıldıktan sonra profilim bölümüne tıklanılır.

Bu açılan sayfada “devam etmek için bir tiktok hesabına ihtiyacınız var” seçeneğinin yanında konumlanan soru işareti simgesine tıklanır. 

Böylece ekrana bir sayfa açılır. Açılan bu sayfada kullanıcılar kendi sorunları ile ilgili seçeneği seçmeleri gerekir.

Tiktok uygulamasında kullanıcılar bu sayede problemlerini bildirebilir veya rapor şeklinde sunabilirler.

Tiktok Destek Hattına Nasıl Ulaşılır?

Tiktok uygulamasını kullanan kullanıcılar bu sosyal medya platformunda çeşitli video paylaşımları yaparlar. Bu tiktok videoları çok uzun süreli olmamakla birlikte eğlenceli içeriklere sahiptir. Tiktok girişi yapan dünyada milyonlarca insan bulunduğundan bu uygulamada birçok şikayet ve bilgilendirme sorusu bulunuyor. Tiktok uygulaması kullanıcıları tiktok uygulaması üzerinden veya tiktok web sitesi üzerinden şiakyetlerini iletebileceği gibi e-posta aracılığı ile de bu şikayetleri iletebilir. Tiktok destek hatları şunlardır:


Tiktok uygulaması hakkında genel bilgilendirme almak isteyen kişiler info@tiktok.com e-posta adresinden yararlanabilirler.

Tiktok uygulamasında reklam için bilgilendirme almak isteyen kişiler pr@tiktok.com e-posta adresinden yararlanabilirler. 

Tiktok uygulamasında yine reklam için bilgilendirme almak isteyen kişiler advertise@tiktok.com e-posta adresinden gerekli bilgiyi alabilirler.

Tiktok uygulamasında uygulama hakkında olan sorunlar için bilgi almak isteyen kişiler feedback@tiktok.com e-posta adresinden faydalanabilirler. 

Tiktok uygulaması Çin’den çıkmış bir sosyal medya uygulamasıdır. Bu sebeple tiktok girişi için kullanılacak bütün destek hatlarına kullanıcıların ingilizce mail atmaları gerekir. Tiktok uygulamasında destek yardım hattı uygulama içerisinde de mevcuttur. Bu destek yardım hattınde Türkçe desteği mevcut gibi gözükse de kesinlikle dil desteği sağlanamıyor. Sadece uygulama üzerinde ana başlıkların Türkçe desteği mevcuttur. Sadece tiktok uygulaması üzerindeki destek hattında değil web sitesinde yazan destek hattı hizmetinde de Türkçe dil desteği tam olarak bulunmuyor. Tiktok sitesindeki tüm bölümler Türkçe diline tamamen çevrilmemiştir. 


Tiktok Hesabı Nasıl Açılır?

Dünyada hızlı bir şekilde yayılan sosyal medya uygulamarından olan tiktok uygulamasını açmak isteyen kişilerin ilk olarak tiktok girişi yapmaları gerekir. Tiktok uygulaması ilk olarak mobil cihazlara IOS sürümleri için AppStore’dan Android sürümleri için Play Store’dan tiktok uygulaması indirilebilir. Uygulama indirildikten sonra tiktok’a giriş için üye olunması gerekir. Kullanıcılar, Facebook, İnstagram veya Twitter hesapları ile bu uygulamaya kayıt olabiliyorlar. 


Bu uygulamalar üzerinden kayıt olmak istemeyen kişiler e-posta adresleri üzerinden veya cep telefon numaraları üzerinden üye olabilir. Bu aşamada kişilerin “mail veya telefon ile üye ol” seçeneğine tıklamaları gerekir. E-posta adresi üzerinden olunan kayıtlarda onay kodu mail adresine giderken cep telefon numarası ile yapılan kayıtlarda onay kodu kısa bir sms ile cep telefonlarına iletilir. Bu onaylama kodundan sonra hesap oluşturulmuş olur böylece kullanıcılar tiktok girişini kolaylık ile yapabilirler. Tiktok hesabı kaydı oluşturulurken herhangi bir ödeme yapılması gerekli değildir. Tiktok uygulaması tamamen ücretsiz olan bir sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok uygulamasını kullanacak olan kişilerin en az 13 yaşında olmaları gerekir. 13 yaşından küçük olan kişilerin tiktok hesabı açmalarının imkanı yoktur.