Tiktok’tan Nasıl Para Çekilir?

Tiktok’tan Nasıl Para Çekilir?

Tiktok’tan para nasıl çekilir, merak ediyorsanız, adım adım ve resimli olarak en ayrıntılı kılavuzu şimdi takip edin, sorunsuz paranızı çekin!Dünya genelinde milyarlarca insanın ilgisini çeken platform düşünüldüğünde akla ilk olarak Tiktok gelmektedir. Kısa videoların paylaşıldığı platform olan Tiktok ile içerik üreticilerine geniş takipçi ve kitleye ulaşmada fırsatlar sunulmaktadır. Tiktok’ta zamanınızı ve emeğinizi harcadığınız bu platformda para çekiliyor mu diye merak etmiş olabilirsiniz.


Tiktok’tan para çekmek, işinde başarılı içerik üreticileri için önemli bir adımdır. Yaratıcılığınızı ve emeğinizin maddi karşılığını almak herkes için son derece gereklidir. Tiktok üzerinden para çekmek istiyorsanız, bu adımların sorunsuz bir şekilde yapılması önemli olacaktır.


İşte o yüzden sizler için ‘Tiktok’tan nasıl para çekilir’ adlı detaylı kılavuzu hazırladık. Böylelikle para kazanmanın aktif olduğu platformda nasıl sorunsuz para çekebileceğinizi öğreneceksiniz.


O halde sizleri sabırsızlandırmadan adım adım “Tiktok para çekme nasıl yapılır” listesine birlikte geçiş yapalım!


Tiktok’tan Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeğinizin ve zamanınızın karşılığı olarak Tiktok’tan para çekmek her daim merak edilen konudur. Para kazanmak ne kadar mümkünse çekmekte o kadar mümkündür. Aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızda biriken elmas ödüllerini banka hesabı veya Paypal üzerinden çekebilirsiniz.


“Tiktok’tan nasıl para çekilir” merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz:


Öncelikle mobil üzerinden (Android veya iPhone) Tiktok uygulamasına giriş yapınız.

Hesap bilgilerinizle birlikte oturumunuzu aktifleştirin.

Ana sayfaya ulaşmanızın ardından en alta yer alan ‘Profil’ resmine bir kez dokunun.

Profil sayfanıza geldikten sonra yukarıda bulunan üç çizgili menüye dokunun.

Ardından açılan menüde ‘Ayarlar ve gizlilik’ kısmına bir kez dokunun.

‘Ayarlar ve gizlilik’ sayfasından ‘Bakiye’ alanına dokunun.

Bakiye sayfasından ‘Hediye geliri’ alanına dokunun.

‘Toplam Bakiye’ yazısının altında ‘Jetona dönüştürün’ ve ‘Para çek’ olarak iki seçenek belirecektir. Çekmek için ‘Para çek’ kısmına dokunun.

Para çekme tutarı TL olarak son kura göre çevrilen miktar tanımlanacaktır.

Son olarak ‘Para Çek’ butonuna bastığınızda işleminiz bitmiş olacaktır.


Tiktok’tan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Tiktok üzerinden para kazanmak zorlu bir süreç olabilmektedir. Özellikle pek çok kişi uygulamayı kullanmak için içerik üreticilerinin para kazanmak adına kaç takipçiye ihtiyaç olduklarını merak etmektedir. Platform üzerinden para kazanmak için izlenecek birçok farklı yol bulunmaktadır.


Belirli takipçi sayısı, Tiktok’tan para kazanmak için gerekli olan bileşenler biridir. Bu bileşenlerden ilki Tiktok canlı yayın özelliğidir. Tiktok’ta canlı yayın açabilmeniz ise minimum 1000 takipçi gerektirecektir. Canlı yayında kullanıcılardan hediye alarak elmasları nakite dönüştürerek para kazanabilirsiniz.


Tiktok Ne Zaman Para Veriyor?

Tiktok’un para verdiği zamanı minimum 1000 takipçiye ulaştıktan sonra gerçekleşmektedir. Minimum 100 takipçi barajını aştığınızda canlı yayın açabilir, kullanıcılardan hediye alabilirsiniz. Kazanılan canlı yayın hediyeleri de bakiye alanından dönüştürülerek kolayca banka hesabınıza para olarak çekebilirsiniz.


Tikok üzerinden para kazanmanın birbirinden farklı pek çok yolu bulunmaktadır. Eğer takipçi sayınızı 10000 sınırını aştıysa bu sefer, Video hediyelerinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle canlı yayın açmadan da kullanıcılarda elmas kazanabilir ve nakit olarak çekebilirsiniz. 


Unutmayın canlı yayın üzerinden para kazanmak sadece bir başlangıç noktasıdır. Canlı yayın aboneliği, Creator Markeplace veya daha fazlası için ödeme alman mümkündür. O yüzden hızlı bir yükselişin karşılığı olarak şimdi Tiktok takipçi satın alın!


Tiktok’ta Para Kazanma Şartları

Tiktok üzerinden para kazanmak için istenen bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Şartlar yerine getirildiğinde özellikler açılır ve para kazanabilirsiniz.


Merak edenler için Tiktok para kazanma şartları aşağıdaki gibidir:


18 yaşından büyük olmak

Tiktok içerik üreticisi Next programına katılmak

Hesabınızda son 30 günde en az 3 video paylaşma şartının sağlanması

Tiktok hizmet şartları ve topluluk kurallarına hesabınızın uyması

Minimum 1000 takipçi hesabınızda olması (Diğer para kazanma özellikleri farklılık gösterebilir)

Tiktok Para Kazanma Aktif Etme

Tiktok para kazanma için gerekli şartları sağlayan her kullanıcı özelliği aktif edebilir. 1000 takipçi barajını aştığınız andan itibaren canlı yayın özelliğine göz atın. Eğer açıkça para kazanma özelliği de aktif olmuş demektir.


Canlı yayın özelliğini nasıl açılacağınız merak ediyorsanız, Tiktok para kazanma için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:


Öncelikle Tiktok uygulamasını Google Play Store veya App Store üzerinden yükleyiniz.

Hesabınızda oturum açmak için uygulamayı açınız.

Karşınıza ilk olarak uygulamanın ‘Sizin İçin’ sayfası gelecektir. En aşağıda bulunan ‘Profil’ resminize bir kez dokunun.

Profil sayfanıza ulaşmanızın ardından en altta bulunan (+) simgesine bir kez dokunun.

En aşağıda buluna ‘Yükle, Kamera…’ isimli kısımdan ‘Canlı’ seçeneğine dokunun.

Resim ve başlık seçmenizin ardından ‘Canlı Yayına Geç’ diyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Tiktok Ne Kadar Para veriyor?

Platform üzerinden para kazanmanın pek çok yolu bulunduğundan ötürü miktar konusu çeşitlilik göstermektedir. Tiktok içerik üreticisiyseniz öncelikle minimum 1000 takipçi barajını sağlamanız gerekmektedir. Bu özelliğiniz aktif ise uygulama üzerinden canlı yayın açabilir ve para kazanabilirsiniz.


Uygulamayı kullananlar özellikle ‘Tiktok ne kadar para veriyor?’ merak etmektedir. Para kazanmak, sizin takipçilerinizle ve kitlenizle ilgili olan durumdur. Ancak günlük para çekme limiti öğrenmek istiyorsanız, $1000 olmaktadır.


Tiktok’ta İzlenme İle Para Kazanma

Pek çok insan ‘Tiktok izlenmeye para veriyor mu’ sorusunun yanıtını merak etmektedir. 


Tiktok ile para kazanmanın pek çok yolu bulunur ve bunlar aşağıdaki gibidir:


1000 takipçi barajını aştıktan sonra Canlı Yayın Hediyeleri

Elmas kazanmak için Canlı Yayın Aboneliği

10.000 takipçiden sonra video hediyeleri alma özelliği

Ücretli ortaklık veya markalar işbirliği için Creator Marketplace

TikTok Creator Fund (Tiktok içerik oluşturucu fonu)

Tiktok bahşiş almak