Twitch Prime İptal İşlemi

Twitch Prime İptal İşlemi

Twitch Prime uygulamasını daha fazla kullanmak istemeyenlerin, Twitch Prime iptal etme işlemini yapmaları gerekir. Twitch Prime demek Amazon Prime demekle aynı şeydir. Twitch Prime üyeliği iptal edilirse Amazon Prime üyeliği de iptal edilmiş olur. Twitch Prime üyeliğini iptal ettirenler Amazon Prime üyeliğini de kontrol ederlerse onun da iptal edildiğini görürler.

Twitch Prime Nedir?

Twitch Dünya’da en yaygın kullanılan uygulamaların ilk sırasında yer alır. Twitch Prime, Twitch’e bağlı olarak kurulan üzerinden üyelik oluşturarak çok daha fazla ücretsiz oyun kazanılan sistemdir. Bu sitem her ay bedava oyunlar kazandırır. Sadece bununla da sınırlı değildir. Bunun dışında da ;


İstenilen yayının reklamsız izlenmesini,

Chat yaparken özel emojiler kullanılabilmesini,

Chat kısmında kullanıcıya özel rozetler kazanılabilmesi,

Her ay kullanıcının kendi seçtiği bir kanala ücretsiz abonelik sağlayan bir sistemdir.

Twitch Prime üst düzey bir twitch abonelik düzeyidir. Ücretli bir aboneliktir. Abonelik ücreti aylık veya yıllık olarak ödenebilen bir aboneliktir. Twitch’e aylık veya daha uygun olarak yıllık abonelik yapmak prime olmayı sağlar. Prime abonelik fırsatlarından prime olarak faydalanılır. 


Twitch Prime Hangi Özelliklere Sahip?

Twitch Prime uygulamasının özellikleri arasında en yaygın bilineni Twitch Prime Lol uygulamasıdır. Twitch Prime Lol uygulamasının sadece uygulamaya özel özellikleri vardır. Bu özellikleri kullanmak ve bunlardan faydalanmak isteyenlerin uygulamayı aktifleştirmesi gerekir. Uygulamanın aktifleştirilmesi basit birkaç basamak işlemden olurşur.


Aktifleştirme işlemi basamakları sırasıyla aşağıdaki gibidir:


Öncelikle Twitch Prime üyesi olunması gerekir. Twitch Prime sistemine girildiğinde üst kısımda Twitch Prime sekmesi görünür.

Twitch Prime sisteminin üst kısmındaki bu sekme direkt olarak ödeme sayfasının açılmasını sağlar.

Bu ödeme seçenekleri arasında kullanıcı olmak isteyenler kendilerine en uygun olanı seçer.

Aynı zamanda Twitch Prime 30 günlük deneme sürümü de vardır. İsteyenler bu 30 günlük deneme sürümünü kullanarak da kullanmaya başlayabilirler.

Twitch Prime oldukça güvenilir bir uygulamadır. İtalya ve Almanya gibi Dünya’nın pek çok yerinde yaygın olarak kullanılır. 


Twitch Prime Nasıl İptal Edilir?

Twitch Prime iptal etme işlemi yapılmak istenebilir. Kullanıcılar eğer Twitch Prime uygulamasını daha fazla kullanmaya devam etmek istemiyorlar ise iptal işlemi gerçekleştirirler. İptal işlemi de üye olmak kadar basittir. Birkaç aşamalı basit bir işlemin sonunda Twitch Prime üyeliği iptal edilir. 


“Twitch Prime nasıl iptal edilir?” Sorusunun cevabı aşağıda sıralı işlem basamakları ile açıklanmıştır


Öncelikle kullanıcılar kendi hesaplarına giriş yapar. Girişte açılan sayfada üst kısımda “Your Accound” sekmesi görülür. Buradan giriş yapıldığında Prime kısmına sayfa yönlendirmesi yapılır.

Açılan ekranda “End Membership” kısmına tıklanması gerekir.

Bu seçeneğe tıklandığında “Are You Sure You Want To End Your Membership?” şeklinde üyeliğin iptal işleminden emin olunup olunmadığına dair sorular sorulur. Bu doğrulama üyenin gerçekten iptal işlemi yapmak isteyip istemediğini doğrulamak içindir.

Bu soruda yönlendirilen seçenekler arasında “End Membership” seçeneği seçilerek üyelik iptali talebi verilmiş olur.

Bu aşamadan sonra üyeliğin ne zaman iptal edilmek istendiği de belirtilir. Burada iptal işlemi yaptırmak isteyenler kendi isteklerine göre zamanı belirlerler. “End Now” seçeneği üyeliğin hemen şimdi iptal edilmesi işlemidir. “End Later” seçeneği de daha sonra iptal edilmesi işlemi seçeneğidir.

İptal zamanı da seçildikten sonra üyelik iptal işlemi tamamlanmış olur.

Deneme sürümünü kullanmayı seçmiş ve devam etmek istemeyen kullanıcılar da twitch prime deneme sürümü iptal etme işlemini gerçekleştirerek deneme sürümlerini iptal edebilirler.

Bu iptal işlemi sonunda Twitch Prime üyeliği ile beraber Amazon Prime üyeliği de iptal edilmiş olur. Üyeliğini iptal ettiren kullanıcılar Amazon Prime üyeliklerini de kontrol edip iptal edilip edilmediğini kontrol edebilirler. Her iki uygulamanın üyelikleri de iptal edilmiş olacaktır.


Twitch hizmetleri için : Mutlubayim.com