Twitter Kalıcı Hesap Kapatma (Silme)

Twitter Kalıcı Hesap Kapatma (Silme)

Twitter Kalıcı Olarak Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter kapatma işlemi birkaç basamak izlenerek yapılabilen bir işlemdir. Twitter günümüzde belki de en yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamasıdır. Özellikle ülkemizde en yaygın kullanım amacı gündemi takip etmektir. Twitter kullanıcıları Türkiye’de, gündemdeki en sıcak gelişmeleri bu uygulama sayesinde anlık olarak takip eder. Uygulamanın milyarlarca kullanıcısı içinden bazıları hesaplarını kalıcı olarak silmek istiyor. 


Twitter hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar internet üzerinden aktif olarak twitter hesap kapatma linki arıyor. Kullanıcılar linke gerek duymadan kalıcı olarak Twitter hesaplarını kapatabilirler. Bu işlem oldukça kolay ve güvenlidir. Android ve İos telefon kullanıcıları Twitter hesabını tamamen kapatma işlemini mobil ortamdan gerçekleştirebilirler.

Twitter kullanıcıları birçok sebepten bu uygulamayı kullanırlar. Bazı kullanıcılar attığı tweetler aracılığı ile bu sosyal mecrada kendilerini rahatlıkla ifade edebilir, birçok farklı kullanıcı ile etkileşim halinde olarak sınırsız çoğunlukta farklı konu ve düşünce üzerinden konuşabilir. Bazı kullanıcılar ise gündemi Twitter üzerinden takip eder, anlık olarak gelişen tüm küçük ve büyük çaplı gelişmelerden haberdar olurlar.


Twitter kullanıcılarına çok farklı ülkelerden çok farklı kültürlere sahip insanlarla etkileşim halinde olma olanağını sağlar. Birçok konu üzerine konuşup tartışabilme, kendini ifade edebilme özgürlüğünü büyük ölçüde sağlamıştır. Fakat tüm bu olanaklara rağmen bazı kullanıcılar Twitter hesabını tamamen silme işlemi yapmak ister. Bunun sebebi kullanıcılara göre çeşitlilik gösterir.


Hesaplarını tamamen kapatmak isteyen Twitter kullanıcıları, genellikle aşağıdaki sebeplerden bu işlemi yapmak isterler.

Twitter uygulamasında çok fazla zaman geçirdikleri için

Uygulama içerisinde aradıklarını bulamadıkları için

Takip edebilecek kendilerine uygun hesaplar bulamadıkları için

Attıkları tweetlere etkileşim alamadıkları için

Uygulama üzerinden rahatsız edici çok fazla içerikle karşılaştıkları için

Attıkları tweetler üzerinden çok fazla rahatsız edici etkileşim aldıkları için gibi sebeplerden hesaplarını tamamen kapatmak isterler.

Twitter hesap silme linki için aşağıdaki bağlantıyı tarayıcı adresine yapıştırıp ilgili siteye gidin. Sonrasında karşınıza çıkan yönlendirmeleri yerine getirin.


https://help.twitter.com/tr/managing-your-account/how-to-deactivate-twitter-account


Tüm bu sebeplerden Twitter hesabı silme işlemi yapmak isteyen kullanıcılar kullandıkları Androis veya Ios cihazlara göre bu işlemi gerçekleştirirler. 


Android Twitter Hesabı Kalıcı Kapatma İşlemi

Android cihazlardan Twitter hesabı kapatma işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki basamaklar takip edilir. İşlemler tamamlandığında hesap kalıcı olarak kapatılmış olur.


İlk olarak kullanıcılar Android cihazlarından Twitter hesaplarına giriş yaparlar.

Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki dişli çark sembolüne ya da profil fotoğrafına tıklayarak işleme devam ederler.

Burada açılan menüden ayarlar seçeneğini seçerler.

Ayarlardan açılan seçenekler içinde “Hesabımı Devre Dışı Bırak” seçeneği seçilir. Bu seçeneğe tıklanarak hesabın devre dışı bırakılması onaylanmış olur.


Ios Twitter Hesabı Kalıcı Kapatma İşlemi

Ios cihazlardan Twitter hesabı kapatma işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki basamaklar takip edilir. İşlemler tamamlandığında hesap kalıcı olarak kapatılmış olur.


İlk olarak kullanıcılar Ios cihazlarından Twitter hesaplarına giriş yapılır.

Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki dişli çark sembolüne ya da profil fotoğrafına tıklayarak işleme devam edilir.

Burada açılan menüden ayarlar kısmını seçelir.

Ayarlardan açılan seçenekler içinde “Hesabımı Devre Dışı Bırak” seçeneği seçilir. Bu seçeneğe tıklanarak hesabın devre dışı bırakılması onaylanmış olur.

Twitter Kalıcı Kesap Kapatma İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Twitter hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyen kullanıcılar yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdiklerinde hesaplarını devre dışı bırakırlar. Twitter ayarlar seçeneğinde kullanıcılarına hesaplarını tamamen silme olanağı vermez. Kullanıcılar hesaplarını önce devre dışı bırakmak zorundadır. Hesap devre dışı bırakma aşaması tamamlandıktan sonra kullanıcılar 30 gün içerisinde hesaplarına giriş yapmadıkları takdirde hesapları kalıcı olarak kapanmış olur.


Twitter hesaplarını tamamen kapatmak isteyen kullanıcıların bu aşamları gerçekleştirip hesaplarını devre dışı bıraktıktan sonra mutlaka hesaplarına giriş yapmamaları gerekir. 30 günlük süre içerisinde hesaplarına giriş yapan kullanıcıların hesapları kapanmaz. 30 günlük süreçte hesaplarına giriş yapan kullanıcıların devre dışı bırakma işlemi sıfırlanır ve hesapları tekrar aktif hale gelmiş olur.


Twitter’ın kullanıcılarının kalıcı hesap kapatma işlemi hakkında bilmesi gereken en önemli şeylerden birisi devre dışı bırakılan hesaba 30 günlük süreçte giriş yapılmazsa hesapları geri dönüşümsüz olarak silinir. Bu hesapla birlikte tüm paylaşımlar ve etkileşimler de silinmiş olacaktır. Kullanıcılar Twitter kapatma işlemi yaptıktan sonra yaptıkları hiçbir paylaşıma ve etkileşime ulaşamazlar.