Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?

Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?

Beğendiğiniz videoları, Twitter video indirme işlemi ile platforma gerek duyulmadan çevrimdışı izlemek için şimdi nasıl yapıldığını öğrenin.Sosyal medya platformların arasında olan Twitter, anlık haberleşmenin birincil kaynaklarından biridir. Günde milyonlarca video, fotoğraf veya gönderi paylaşıldığından insanlar, indirmek istemektedir. Özellikle video türü içerikler, sosyal medya platformunda sıklıkla paylaşılmaktadır.


İndirmek istediğiniz herhangi bir videoyu, Twitter video indirme işlemi kolayca yapabilirsiniz. Twitter’da video indirmek sanıldığı aksine zor ve teknik detay içermektedir. Ancak bazı uygulamalar, online araçlar veya programlar sayesinde her türlü cihazınız için Twitter video indirme işlemini yapabilirsiniz.


Güvenilir, kolay ve hızlı yöntemleri paylaşarak, şimdi Twitter video indirme nasıl yapılır, öğrenmek istiyorsanız, rehberimizi takip edin!


Twitter Video İndirme Yöntemleri

Twitter Video İndirme Yöntemleri

Temelde Twitter video indirme yöntemleri, teknik bilgiler içeren yazılım, uygulama veya programlar sonucu indirme işlemlerinden oluşmaktadır. Önemli olan bir program veya yöntem bulurken, o kaynağın, güvenilir olması olacaktır. Sizler için en güvenilir, doğru kaynakları listeleyerek, Twitter video indirme işlemini kolaylaştırdık.


Yöntemlerini deneyerek Twitter video indirme işlemini kolayca ve evinizin rahatlığında yapabileceksiniz. O halde sizleri sabırsızlandırmadan indirme işleminin nasıl yapıldığına birlikte göz atalım!


Twitter Video Nasıl İndirilir iPhone?

Twitter Video Nasıl İndirilir iPhone

Cihazınız iPhone ve nasıl indireceğinizi bilmiyor musunuz? Twitter’dan video indirme iOS ücretsiz olarak anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. 


Twitter'dan video indirme iPhone için aşağıdaki yöntemleri uygulayın:


Öncelikle iPhone cihazınıza tvdl.app sitesinden veya bu bağlantıdan Apple Shortcuts uygulamasını indirin.

Uygulamayı açtığınızda gerekli ayarları yapmak için görselde gösterildiği gibi ilerleyin ve cihazınıza kurma işlemlerini yapın.

Ardından Twitter uygulamasını giriş yapın ve beğendiğiniz videoyu bulun ve sağ alt yanında indirme simgesine dokunun.

İndirme simgesine dokunduğunuzda ‘Tweet Paylaş’ kısmı açıklacaktır, bu alandaki butona bir kez dokunun.

Paylaşma seçenekleri arasında ‘TVDL V3.1’ seçeneğine bir kez dokunun.

TVDL uygulaması cihazınıza videonun nasıl indirileceğine dair bildirim verecektir. Bu alanda düşük veya yüksek kalite seçeneklerden birini seçin.

Son olarak videonun kaydedilecek yeri onayladıktan sonra Twitter video indirme işleminiz onaylanmış olacaktır.

Twitter'dan Video İndirme Android

Twitter'dan Video İndirme Android

Twitter üzerinden herhangi bir videoyu indirmenin ikinci yolu Android üzerinden olmaktadır. Mobil veya tablet cihazınız varsa dilediğiniz gibi Twitter video indirme işlemi yapabilirsiniz. Platform’un kendine has indirme bölümü bulunmamaktadır.


Kendi özelliği olmaması, indirme yapamayacağınız anlamına gelmez. Google Play Store üzerinden ‘Twitter Video Downloader’ yazıp arattığınızda isteğinize uygun uygulamalar karşınıza çıkacaktır. İçlerinden birini tercih ederek üçüncü parti uygulamaları kullanabilirsiniz.


Üçüncü parti uygulamalar, tercih ederken mutlaka verilerin silinebilmesine dikkat edin. Aksi halde izin verdiğiniz bazı özel bilgiler başkaları tarafından paylaşılabilmektedir. Bunu anlamanın en iyi yolu, uygulamayı indirmeden önce ‘Verileri silmeyi talep edebilirsiniz’ gibi açıklama bulunmasına özen göstermektir.


Android için bazı Twitter video indirme uygulamaları aşağıdaki gibidir:


Download Twitter Videos – GIF

Twitter Video indir

Twitter için Video İndirici (Alpha App Team)

Video indirici for Twitter

Twitter için video indirme (Gali Project Simple)

Twitter Video İndirme Programı (Chrome)

Video indirmek için üçüncü bir alternatif arıyorsanız o da cihazınıza yükleyeceğiniz programlar aracılığıyla olacaktır. Twitter video indirme programını kullanarak dilediğiniz cihazınıza ve depolama hafızanıza göre içerikleri indirebilirsiniz. Platformun harici olan özelliği olduğundan bu yöntem, üçüncü parti programlar ile olacaktır.


Twitter video indirme programı arıyorsanız, aşağıdaki uygulamalardan birini deneyebilirsiniz:


Video İndirici - çevrimiçi video indir

M3U8 Video Downloader

Video Downloader Professional

Twitter Video İndirme Programı Gezginler

Video indirme yöntemlerinden dördüncü alternatif olarak Gezginler sitesini denemek güvenilirlik açısından önemlidir. Twitter’dan video indirmek için araştırma yapıldığında henüz uygun bir uygulama bulamamış olabilirsiniz. 


Program arıyorsanız, en iyi yolu Windows bilgisayarınız olduğunda Android Studio tarzı program kullanmaktır. Bilgisayar üzerinde çalışan program içinde program sayesinde videolarınızı indirebilir, kullanabilirsiniz. Onların haricinde online video indirme programlarını da deneyerek indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Twitter'dan Video Nasıl İndirilir PC

Twitter'dan Video Nasıl İndirilir PC

Twitter üzerinden video indirmenin en basit ve ideal yolu, herhangi bir program yüklemeden indirmektir. Herhangi bir program yüklemeden sadece linki kopyalama yöntemiyle yapmak istiyorsanız, bilgisayarınız için en faydalı yol bu olacak demektir. Twitter’dan PC için özel olarak nasıl video indireceğinize dair tüm detayları aşağıda verdik. 


PC (Bilgisayar) üzerinden Twitter video indirmek için aşağıdaki adımları takip edin:


Öncelikle tarayıcı üzerinden twitter.com web adresine giriş yapınız.

Twitter ana sayfanın en altında bulunan ‘Giriş yap’ kısmından oturumunuzu aktif hale getirin.

Aynı sayfadan herhangi bir video kaynaklı gönderiyi bulun ve üzerine bir kez tıklayın.

Eğer bağlantı linkinde ‘kanalismi/status’ benzeri kısım görüyorsanız, doğru ilerlenmiş demektir.

Sonrasında linki farenin sağ tik yardımıyla ‘Kopyala’ tuşuna basın.

Twitter video indirme sitesine giriş yapın ve sitenin ana sayfasına ulaşın.

Kopyaladığınız bağlantıyı ilgili alana yapıştırın.

‘İndirme için bağlantı bekleniyor’ gibi uyarı alıyorsanız, bir süre bekleyin videonuz hazırlanıyor demektir. Eğer bu aşamada bekleme süresi uzuyorsa internet bağlantınızı kontrol edin.

Son olarak video kaynağı doğruysa çıkacak ve yanındaki ‘İndir’ tuşuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Twitter video indirme sitelerinden birkaç örnek daha merak ediyorsanız, aşağıdaki Online indirme sitelerinden birini deneyebilirsiniz:


SSS Twitter

Getfvid

Twitter video indir

Snap Twitter

TWSaver

Twdownload


Twitter’dan Hangi Formatta Video İndirilir?

Platform üzerinden video indirmek istediğinizde genellikle üçüncü parti araçlara ihtiyaç duyulur. Kısaca Twitter’ın kendine has indirme yöntemi bulunmaz. Fakat indirmek istediğiniz videoları başka bir uygulama veya çevrimiçi sitelerle indirebilirsiniz.


İndirilmek istenen Twitter video formatları genellikle MP4 olmaktadır. Bu formata sahip olmak için cihazınızın MP4 desteklediğinden emin olun. Eğer uygunsa bu formatta yükleme yaparak dilediğiniz cihazda özgürce kullanabilirsiniz.