Youtube Altyazı Nasıl Indirilir?

Youtube Altyazı Nasıl Indirilir?

Youtube altyazı indirme işlemi oldukça basit ve merak edilen bir işlemdir. Youtube oldukça fazla kullanıcısı olan içerisinde çok farklı dillerde video kayıtları olan bir platformdur. Youtube altyazı indirme uygulaması ile Youtube içerisinde yer alan videolar artık altyazılı izlenebilir. Kullanıcılar isterlerse videolara otomatik olarak altyazı oluşturabilir ve konuşma tanıma gibi gelişmiş bir teknolojiden de faydalanabilir. Oluşturulan altyazıların kalitesi ise kullanılan yazılara göre değişim gösterir.


Altyazılı olarak video sahibinin yüklediği videolara da otomatik altyazı eklenebilir. Youtube uygulamasını kullananlar mutlaka altyazılı videoları da görmüştür. Tercih edilen altyazılar bu videolara da mobil cihazlar veya bilgisayarlar üzerinden eklenilir. Böylece altyazılar kullanıcı tarafından kullanıcının isteklerine göre değiştirilmiş olur.


Youtube Altyazı Açma İşlemi


Youtube altyazı indirme online işlemi gibi altyazı açma veya kapama işlemi de kolaylıkla yapılabilir. Bu işlem için çok basit birkaç işlem sıralamasının gerçekleştirilmesi gerekir. Kullanıcılar bu işlemleri gerçekleştirerek altyazı açma veya kapama işlemini kolayca yaparlar. Youtube altyazı açma işlemi aşamaları aşağıdaki gibidir:


Öncelikle kullanıcıların altyazı açma veya Youtube altyazı kapama işlemi yapmak istedikleri videoyu aratıp videoyu açmaları gerekir.

Altyazı açma kapama işlemi yapılacak video açıldıktan sonra eğer kullanıcı altyazılı bir video ile karşılaştı ise, CC ye benzeyen bir simge video içerisinde yer alacaktır.

Altyazı açma işlemi yapılacak ise bu CC simgesine tıklanması gerekir.

Eğer altyazı kapatma işlemi yapılacak ise bu CC simgesine dokunulması yeterlidir.

Youtube Altyazı Stili ve Boyutu Ayarlama


Youtube uygulamasında açılan videonun altyazı stili ve boyutu da kolaylıkla değiştirilebilir. Kullanıcılar kendi istedikleri boyutta ve stilde altyazı ayarlayabilme olanağına sahiptir. Aynı zamanda yazı stilini ve boyutunu değiştirmiş ve memnun kalmamış kullanıcılar için sıfırlama seçeneği ile orijinal boyut ve stile dönmek de oldukça kolaydır.


Çok basit bir işlem olan altyazı stili ve boyutu ayarlama işlemi aşağıdaki gibidir:


İzlenecek olan video açılır.

Burada video içerisinde ayarlar seçeneği yer alır. Bu seçenek bir ayarlar simgesi ile gösterilmiştir.

Ayarlar simgesine tıklandığında altyazı seçeneği çıkar. Bu seçenek “Altyazılar” şeklinde yer alır.

Bu kısma tıklandığında yazı tipi, yazının boyutu, şeffaflığı, görünümü ve karakteri gibi pek çok seçenek için ayarlama yapılabilir.

Bu seçenekler içinde değiştirilmek istenen her ne ise ona tıklayarak kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda ayarlama yapabilirler.

Youtube Altyazı İndirme İşlemi Nedir?


Kullanıcılar eğer isterlerse Youtube üzerinde kullandıkları altyazıları kendi bilgisayarlarına indirebilirler. Youtube altyazı indir işlemi birden fazla yolla yapılabilir. Fakat bu işlem her video üzerinde yapılamayabilir. Bu video yükleyenlerle ilgili bir durumdur. Youtube altyazı indirme yöntemleri oldukça kolay ve hızlı yöntemlerdir.


İzlemek istedikleri videoları altyazılı izlemek isteyen kullanıcılar kolaylıkla altyazıları kendi bilgisayarlarına indirerek Youtube videolarını izleyebilirler. Böylece Youtube üzerinden istedikleri videoları altyazılı izleme özgürlüğüne sahip olurlar.


Youtube Altyazı İndirme Yöntemleri


Youtube altyazı indirme işlemi için kullanılan en yaygın üç yöntem vardır. Youtube altyazı indirme programsız ve programlı yapılabilir. Bu üç yöntem içerisinde hem programlı hem de programsız olarak altyazı indirme yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler aşağıdaki gibidir:


KeepSubs Yöntemi: Bu yöntem ile Youtube altyazıları kolayca indirilebilir. Bu yöntemi kullanabilmek için uygulamaya giriş yapmak yeterlidir. Uygulamaya giriş yaptıktan sana video ve altyazı seçilerek indirme işlemi yapılır.

Google2STR Yöntemi: Kullanıcıların ücretsiz olarak kullanabileceği yöntemlerden birisi bu yöntemdir. İlk olarak uygulamayı kullanıcıların kendi bilgisayarlarına indirmesi gerekir. Daha sonra altyazı indirilmek istenen videonun linkinin uygulamada istenen yere yapıştırılması gerekir. Daha sonra indirme işlemi gerçekleştirilir.

Manuel Olarak İndirme Yöntemi: Altyazı indirmek için ayrı olarak uygulama indirmek istemeyenlerin kullandığı yöntemdir. Altyazı indirilmek istenen videoya, video açıkken “F12” tuşuna klavyeden tuşlanarak işlem başlar. daha sonra kullanıcıların karşısına bazı seçenekler çıkar. Çıkan seçenekler içerisinden “Open Link In New Tab” seçeneğine tıklanır. Böylece kullanıcıların karşısına kodlamalar ile altyazılar çıkmış olur.

Youtube Altyazı Ne Demektir?


Youtube altyazı seçeneği ile bütün videolara altyazı eklenebilmesi sağlanır. Büyük bir kullanıcı kolaylığı sağlayan bir özelliktir. Kullanıcılara videoları altyazılı izleme keyfi sunar. Altyazılar, videoları tüm Youtube kullanıcıları tarafından izlenilebilir kılar. Otomatik altyazılar sayesinde bu altyazı ekleme işlemi çok daha kolaydır. Fakat otomatik altyazılar bazen çok kaliteli ve anlaşılır olmayabilirler.


Youtube altyazı ile izleyicilere bir videoyu çok daha anlamlı ve izlenilebilir kılar. Birçok yabancı dilde video farklı diller konuşan milyonlarca kullanıcı tarafından altyazılar sayesinde izlenilebilir. Bu sayede videolar çok daha fazla izleyiciye ulaşır. Youtube ve içerisindeki videoların ziyaretçi sayısı da bu sayede artar.


Youtube Otomatik Çeviri Güvenilir Mi?


Youtube uygulamasının videoları için otomatik altyazı seçeneği vardır. Kullanıcılar yukarıda anlatıldığı şekillerde bu otomatik altyazıları açarak veya kapalı tutarak videolarını izleyebilirler. Çok fazla sayıda kullanıcı bu özelliği kullanıp güvenilir olup olmadığını merak eder. Otomatik altyazı seçeneği çoğu zaman güvenilir olmasına rağmen bazı videolarda güvenilir değildir.


Otomatik altyazının bazen yanlış çeviri yaptığı da görülür. Bu sebeple de kullanıcılar altyazıları indirmeye daha çok başvururlar. Altyazı indirme işlemi de oldukça kolay bir işlemdir. Videoların altyazılı izlenebilmesi tüm Youtube kullanıcıları için kolaylık sağlamıştır. Video sahibi tarafından altyazılı yüklenmiş bir videoya bile altyazı eklenebilmesi olanağı oldukça kullanışlıdır.


Youtube altyazılı video izleme oranı gün geçtikçe artış gösterir. Kullanıcılar videoları her geçen gün altyazılı izleme seçeneği ile izlemeyi tercih etmeye başlamıştır. Otomatik çeviri seçeneği ile altyazı indirebilme kolaylıkları daha çok bilinmeye ve kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bu özellikler özellikle yabancı Youtube kanallarını takip eden Youtube kullanıcıları tarafından çok sıklıkla kullanılır.


Youtube altyazı indirme işlemi oldukça yaygın kullanılan basit ve kullanışlı bir işlemdir. Youtube videolarının daha kaliteli ve anlaşılır hale gelmesine yardımcı olmuştur. Hem programlar aracılığı ile hem manuel olarak altyazı indirme yöntemleri kullanıcılar tarafından kullanılır. Youtube uygulamasının kullanıcılarına tanıdığı otomatik çeviri özelliği de yaygın kullanılan bir özelliktir. Videoların altyazılı izlenebilmesi seçeneği her geçen gün video izlenme sayılarının da artmasına yardım eder.