Youtube Toplu Video İndirme

Youtube Toplu Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube’da videolar arasında kaybolmadan, Youtube playlist indirme yöntemini kullanarak bir playlistin, diğer adıyla oynatma listesinin bütünü indirilebilir. Bu sayede defalarca playliste girip teker teker video indirmekle uğraşmaya gerek kalmadan listenin tamamı indirilebilir.


Bir Youtube playlistesini indirmek için temelde iki farklı yöntem vardır. Bunlardan ilki bir program kullanarak Youtube playlistesini indirme, diğeri ise hiçbir program kullanmadan playlisti indirme yöntemidir. 


Youtube playlist indirme programı, herhangi bir ücret ödemeden indirme işlemi yapılır. İstenilen tüm şarkıların ya da filmlerin listesi ücretsiz olarak indirilir. Playlist indirme yöntemi ile bunların tamamına aynı anda ulaşmak çok kolaydır.


Youtube playlist, Youtube içerisindeki kanallarda yer alan videoların listelenmiş ve arka arkaya çalmalarını sağlamış oynatma listeleridir. Tamamen Youtube kullanıcılarına kullanım kolaylığı ve videolara çok daha kolay ulaşılabilmesini sağlamayı amaçlamıştır. Kendi hesabı ile oturum açan kullanıcılar için de Youtube, kullanıcının ziyaret ettiği kanal ve video linklerini dikkate alarak kullanıcıya özel playlist oluşturur.


Playlistler büyük kullanım kolaylığı sağlar. Benzer videolara ya da sanatçıların diğer şarkılarına ulaşmak için hummalı bir arama çalışması yapılmasını önler. Ayrıcı kullanıcıların hoşlarına gidebilecek sayısız videoyu keşfetmelerini sağlar.


Youtube Playlist İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube playlist toplu indirme, oldukça basit bir işlemdir. Aşağıda bu işlemin tüm basamakları sırasıyla yer alır. Bu basamaklar takip edilerek doğru bir şekilde yapıldığında Youtube’daki tüm oynatma listeleri üzerinden indirme işlemi yapılabilir. 


Bu işlemi yapabilmek için yapılması gereken ilk şey Youtube’un açılmasıdır.

Daha sonra indirilmek istenen oynatma listesinin olduğu kanala girilir.

Playlistin yanında yer alan “Tümünü Oynat” seçeneğine sağ tıklanarak bağlantı adresi kopyalanır. 

Bu işlemden sonra “ddownr.com” adresine gidilir.

3. Basamakta kopyalanan bağlantı girilen sitedeki “insert url here” yazısının olduğu kutucuğa yapıştırılıp bitişiğindeki “download” sekmesine tıklanır ve indirme formatının nasıl istendiği seçilir.

Burada birden fazla seçenek çıkar, MP3, MP4 vb. gibi. Bunlardan hangisi uygunsa o seçenek seçilir.

Seçim yapıldıktan sonra önce convert başlar.

Process bölümünde dönüştürme işleminin ne kadarının tamamlandığı yüzde cinsinden gösterilir. 

Convert işlemi yani dönüştürme işlemi tamamlandıktan hemen sonra indirme işlemi başlar.

Bu yöntem kullanıldığında Youtube playlist indirme işlemi içindeki tüm videoların tamamının tek bir seferde inmesi mümkün olmaz. Belli bir sayıdaki video indikten sonra playlistteki diğer videolar sıkıştırılmış dosya olarak iner.

Zip olarak inen videolar kontrol edilip sayısı öğrenilir.

Eksik olan videoların sayısı öğrenilir ve indirilecek yeni sayı belirlenmiş olur.

“ddownr.com” sitesinden açık olan playlistesi altındaki “setting” bağlantısına tıklanır.

“Playlist Start” ve “Playlist End” olarak iki seçenek çıkar.

“Playlist Start” bölümüne önce indirilen video sayısı girilir.

“Playlist End” bölümüne ise youtube playlistesindeki tüm videoların sayısı girilir.

Bu işlemden sonra ilk yapılan işlem tekrar eder ve kalan videolarda sıkıştırılmış dosya olarak iner.

Akıllı Telefona Youtube Playlist İndirme Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta akıllı telefonlar herkesin hayatının bir parçası haline gelmiş durumda. Gidilen her yerde ve yapılan her işte telefonlar mutlaka kullanıcılarının elindeler. Telefonlar aynı zamanda sadece iletişim aracı olmaktan çıkmış durumda. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu akıllı telefonlarından müzik dinleyip film izliyor. Akıllı telefondan Youtube playlist indirme işlemi ile akıllı telefon sahipleri tek seferde kolayca playlist indirebilirler. Youtube playlist indirme online platformlarda çok yaygındır. 


Youtube playlist indirme android ve diğer akıllı telefonlar için aşağıdaki işlem basamakları ile yapılır. tüm basamaklar sırasıyla ve doğru şekilde yapıldığında tüm oynatma listeleri indirilebilir.


“TubeMate” uygulaması indirilir, bu uygulama yotube playlist indirme video ve müzik için ana uygulamadır.

Uygulamaya gidilip Youtube’a giriş yapılır. “Youtube playlist” başlığı aratılır.

Youtube oynatma listesine girdiğimizde uygulamanın üst tarafında bulunan yeşil renk indirme butonu görülür ve ona tıklanır.

Bu butondan MP3 formatı seçilerek youtube playlist mp3 indirme online işlemi başlatılmış olur.

Uygulama içerisinde daha sonra video başlıklarını değiştirmek için bir avantaj verilir, istenirse bu değiştirilebilir.

Bu aşamada müzik listesinin hepsinin düzenli bir şekilde indiği takip edilebilir.

Youtube playlist indirme sitesi kullanmak oldukça kolay ve avantajlıdır. Youtube oynatma listeleri açıldığı zaman arka arkaya dinlenebilen ya da izlenebilen içeriklerden oluşur. İzleyiciler genellikle playlist üzerinde açtıkları tek videodan sonra neredeyse oynatma listesinin tamamını izlerler. Bu sebeple defalarca oynatma listesine girip çıkarak birden çok işlem yapmaya gerek yoktur. Tek seferde oynatma listelerinin tamamını indirmek bir kez işlem yapıp istenilen zamanda ister tek video ister oynatma listesinin tamamına ulaşma kolaylığı verir. 


İndirilmiş içerikler internete bağlı olunmadığı ya da bağlanılamadığı zamanlarda da kullanılabilmesi bakımında çok büyük avantaj sağlar. Youtube gibi platformlara internet erişimi olmadan ulaşılamaz. Ama youtube playlist indirme ile indirilmiş Youtube videolarına istenilen zamanda ve internet erişimi olmadan da ulaşılır. Her an istenilen videoya erişebilme kolaylığı indirilen içeriklerle sağlanır.