Askıya Alınan Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Askıya Alınan Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

skıya alınan Twitter hesabınız olduğunda geri açmak can sıkıcı bir durum oluşturabilir. Şimdi hatanın nasıl çözüldüğünü inceleyin!Sosyal medya platformları arasında Twitter, bilginin ve haberin kaynaklarından biridir. Anlık haberleşme ve sıcak gündemi takip etmek adına etkili kullanan platformda pek çok özelliği yerine getirebilirsiniz. Zaman zaman Twitter politikaları gereği veya diğer problemlerden ötürü hesabınız askıya alınabilmektedir.


Bunun sonucu olarak askıya alınan Twitter hesabı oluşabilmekte ve içinden çıkılmaz büyük problemlere yol açabilmektedir. Sizler için anlattığımız listeyle birlikte “Twitter hesabım askıya alındı” sorununu çözeceğiz ve önerilerde rehberlik edeceğiz. Böylelikle kısa süre içerisinde Twitter hesabınızı geri açabileceksiniz.


O halde sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan ‘Askıya alınan Twitter hesabı nasıl açılır’ detaylarına birlikte göz atalım!


Twitter Hesabı Askıya Alındı Nasıl Geri Alabilirim?

Twitter hesabı askıya alındı hatası günümüzde pek çok nedenle ortaya çıkmaktadır. Spam, Twitter gizlilik politika ihlali veya çeşitli nedenler ötürü hesabınız kapatılabilmektedir. Fakat önemli olan Twitter hesabınızı nasıl geri açabileceğinizdir.


Askıya alınan Twitter hesabı için genel olarak nedenler aşağıda verilmiştir:


Tek kullanımlı e-posta servislerinden mail kullanımı

Şiddet, Cinsel istismar, Taciz, Saldırı, İntihar, Yasa dışı içerikler, gizli bilgileri açığa çıkarma, rıza dışı çıplaklık gibi durumların gerçekleşmesi

Hesabınız başkaları tarafından ele geçirilmesi

Spam veya manipülasyon içerik paylaşımı 

Ticari marka veya telif hakkı durumların yaşanması

Üçüncü taraf reklamların Twitter izni dışında kullanılması

Twitter hizmet şartlarının ihlali

Diğer nedenlerle Twitter hesabının kilitlenmesi

Twitter hesabınız yukarıdaki gibi olası nedenlerden ötürü kapatılabilir. Çözüm için genellikle aşağıdaki önerileri kullanabilirsiniz.


Twitter Askıya Alınan Hesap Kurtarma

Twitter hesabınız askıya alındığında onu kurtarmak için birinci adım, hesabınız üzerinden itirazda bulunmaktır. İtiraz edildiğinde ise kabul edilip, hesabınız geri açılabilmektedir. Askıya alınan veya kilitli hesabınız için itirazda bulunmak adına askıya alınan Twitter hesap linkini kullanabilirsiniz.


Hesabınızı yeniden etkileştirmek için askıya alınan hesabı kurtarma aşağıdaki durumları yerine getirdiğinizde mümkün olacaktır:


Yukarıdaki linki kullanarak askıya alınan hesaptan giriş yapmak (aksi durumda işlem gerçekleşmez)

Kilitli olmayan hesaptan kurtarma linki denemek (gizli olduğundan açılmayacaktır)

Hesaba giriş yapılmayan hesap için işlemlere devam etmek (çözüm için kalıcı askıya alınan Twitter hesabı geri alma adımlarını uygulayın)

Linke gizli sekme veya başkasının hesabına giriş yapmak (Benzer şekilde işlemler tamamlanamayacaktır)

Kalıcı Askıya Alınan Twitter Hesabı Geri Alma

Platformu kullandığınızda çoğunlukla kalıcı askıya alınan Twitter hesabı hatası, başkası tarafından ele geçirilen hesap sebebiyle olmaktadır. Hesabınız başkası tarafından ele geçirildiyse çözüm için farklı yollar aramanız gereceksiniz. Hesabı geri almak için çeşitli adımları yapmanız gerekli olacaktır.


Twitter hesabınızın ele geçirdiğini düşünüyorsanız, kalıcı askıya alınan Twitter hesabı için aşağıdaki aşamaları yerine getirin:


Öncelikle kalıcı askıya alınan Twitter hesabı kurtarma linkine giriş yapınız.

Ekranda açılan formda ‘Hesaba Erişim’ yazısının seçili olmasına özen gösterin.

“Hesabınızla ilgili size nasıl yardımcı olabiliriz?” yazısının altına ‘Twitter hesabıma yeniden erişmem gerekiyor’ kısmını seçin.

“Lütfen daha ayrıntılı bilgi verin” kısmına ‘Hesabımın ele geçirildiğini düşünüyorum’ seçeneğine tıklayın.

Aşağıda bir alan açılacaktır. Açılan kısımda ‘Twitter hesabınıza giriş yapabiliyor musunuz’ yazısının altındaki bölümde ‘Hayır’ olarak işaretleyin.

“Twitter kullanıcı adınız” kısmına askıya alınan hesabınızda bulunan kullanıcı adınızı giriniz.

“E-posta adresin” alanına sizinle iletişime geçecek destek personeli için güncel ve kullandığınız e-posta adresini giriniz (Askıya alınan Twitter hesabınızda kullandığınız e-posta olmasına gerek yoktur).

“Hesabınıza en son ne zaman erişebildiniz” yazısının altındaki tarih bilgisini giriniz (bugün ise bugünün tarihini giriniz)

Hesabınızı oluşturmak için hangi doğrulama yöntemini kullandıysanız onu seçin (Telefon veya e-posta)

“Bir Twitter hesabını oluştururken hangi doğrulama yöntemini kullandınız?” sorusuna ‘Telefon numarası’ kutusunu işaretleyenler aşağıdaki gibi ilerleyebilir:


Hesabınızda e-posta tanımlı değilse ‘Hayır’ seçeneğini seçin.

Şuan hangi konumda bulunuyorsanız, Ülkeyi seçin ve altında bulunan ‘Ülke kodu’ kısmını doldurun.

Yeni bir kısım açıldığında ilgili alana alan kodu ile birlikte telefon numaranızı yazın ve doğru olduğuna emin olmak için ‘Kod gönder’ kısmından doğrulayın.

Hesabınızın ele geçirilmesine neden olmuş durumlar için 4 seçenek veya ‘Bilmiyorum’ seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

“Karşılaştığınız sorunu açıklayın” alanına neler yaşadığınızı ayrıntılı olarak açıklayın ve ‘Yükle’ alanından ekran kayıtlarının resmini gönderin.

Son olarak aşağıda yer alan ‘Gönder’ butonuna basınız, işleminiz tamamlanacaktır.

“Bir Twitter hesabını oluştururken hangi doğrulama yöntemini kullandınız?” sorusuna ‘E-posta adresi’ kutusunu işaretleyenler aşağıdaki gibi devam edebilir:


“Twitter hesabınıza en son bağlanan e-posta adresi neydi?” yazılı alanına e-posta adresinizi yazınız.

E-posta adresinize ulaşıyorsanız ‘Evet’ ulaşmıyorsanız ‘Hayır’ seçeneğine tıklayınız.

Şuan ki konum için ülkenizi seçin.

Twitter hesabı için ele geçirilmesine neden olan sebepler için 4 seçenekten birini veya hiç bilmiyorsanız ‘Bilmiyorum’ seçeneğine tıklayınız.

‘Karşılaştığınız sorunu açıklayın’ alanına ilgili durumların analizini ve ayrıntılı bilgileri yazınız.

Ekran görüntüleri veya izlediğiniz yollarla ilgili olası durumları kanıtlamak için ‘Resim Yükle’ alanından dosyalarınızı yükleyin.

Son olarak ‘Gönder’ tuşuna basmanızın ardından kalıcı askıya alınan Twitter hesabınız için işlemler tamamlanacaktır.

Askıya Alınan Hesap İçin Bilgileri Geri Almak

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramadıysa ve artık hesabınızı geri açamıyorsanız, en iyi çözüm öncesinde olan bilgilerin bir kopyasını indirmektir. Hesabınız askıda olduğu içinde erişmek sizin tarafınızdan pek mümkün olmayacaktır. Bu yüzden farklı yolları deneyerek askıya alınan hesabınızı için bilgileri talep edebilirsiniz.


Askıya alınan hesap için bilgileriniz talep etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın:


İlk olarak Twitter gizlilik politikası sayfasından yardım merkezine ulaşın.

Yardım merkezi alanından veya askıya alınan hesap bilgileri talep etme linkine giriş yapınız.

Ekran açıldığında ‘Gizlilik’ başlığının seçili olduğuna emin olunuz.

Ardından “Twitter gizlilik politikası ile ilgili sorular” alanının hemen altındaki soruları yanıtlayınız.

“Nasıl yardımcı olabiliriz?” sorusunun yanıtı için ‘Twitter hesap bilgilerini talep ediyorum’ seçeneğine tıklayınız.

Twitter hesap bilgilerinin sahibi kimse onu işaretleyin.

“Tell us more” yazısının altındaki yazıya ‘Kilitli ve askıya alınmış hesap hakkında yardıma ihtiyacım var’ seçeneğine tıklayınız.

Çıkacak olan kısımda itiraz formunu doldurun ve gönderin.

Böylelikle karşınıza çıkacak olan diğer durumlar için kolaylıkla hesabınızdaki bilgileri indirmeyi talep edebilirsiniz.


Twitter Hesabım Kalıcı Olarak Askıya Alındı Ne Demek?

"Twitter hesabım kalıcı olarak askıya alındı" demek, Twitter hesabınızın erişime kapatıldığı anlamına gelmektedir. Twitter, kullanıcıların belirli kurallara uymadıkları durumlarda hesaplarını askıya alabilmekte veya kapatabilmektedir.


Kalıcı askıya alma, hesabınızın artık kullanılamayacağı anlamına gelmektedir. Kısaca hesabınızı kullanmanız veya içerik paylaşmanız mümkün olmayacaktır. Hesabınızın hangi nedenlerle kalıcı olarak askıya alındığını belirlemek için Twitter'ın gönderdiği bildirimi incelemeniz önemli olmaktadır.


Hesabınızın kalıcı olarak askıya alındıysa, Twitter'ın kullanım koşullarını veya kurallarını ihlal ettiğiniz için olabilir. Çoğunlukla spam yayınlama, kötüye kullanım, taciz veya rahatsızlık verme, yasaklı içerik yayınlama gibi davranışları içermektedir.


Hesabınızın kalıcı olarak askıya alındığını düşünüyorsanız, Twitter'ın destek ekibiyle iletişime geçmek ve durumu açıklığa kavuşturmak için adımlar atmanız önemlidir.


Twitter Hesabım Askıya Alındı Ne Zaman Açılır?

Hesabınız güvence altına alınıncaya kadar hesap, askıya alınmış olarak kalmaktadır. Kullanılan hesap dahi olsa askıya alınan hesabının ne zaman açılacağına dair kesin bir yanıt bulunmamaktadır. Ancak hesabın erişime açılması için ortalama 1 gün veya 2 hafta arasında beklenmektedir.