Facebook Nasıl Açılır?

Facebook Nasıl Açılır?

Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Facebook nasıl açılır oldukça basit ve hızlı bir şekilde yapılabilir. On yılı aşkın süredir en popüler platformdur. Artık herkesin bir telefon numarası bulunduğu gibi bir adette Facebook profili bulunmaktadır.Facebook; bireysel veya işletme hesabı olarak kullanabilmek için açtıkları sayfalar olarak tanımlanmaktadır. Kendi fotoğraflarınızı, videolarınızı veya paylaşmak istediğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz veya paylaşımlarını takip etmek istediğiniz kişileri takip etmenizi sağlar. Tüm dünyadan istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz.


Mobil cihazlarla veya bilgisayar üzerinden Facebook hesaplarına giriş yapabilirsiniz. App Store veya Google Store üzerinden mobil uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı yükleyerek, giriş yapmanız gerekir.


Facebook Nedir?

Facebook hesabı açmak kesinlikle ücretsizdir. Facebook hesabı kurmak için sadece kaydolmak için gereken bilgileri vermeniz yeterlidir. Herkes kendi ihtiyaçlarına uygun olarak gizlilik ayarlarını oluşturarak, kendi güvenliğinizi oluşturabilirsiniz. Gizlilik ayarlarınızı sadece arkadaşlar olarak ayarlayabileceğiniz gibi herkese açık olarak da ayarlayabilirsiniz.


Kendi sosyal çevrenizle paylaşımlar yapıp, iletişim kurulabileceğiz gibi yeni kişilerle tanışarak, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.


Facebook açma nasıl açılır olarak sadece profil oluşturmanız gerekir. Bu profil hesabı için bilgileri doldurmanız ve profil fotoğrafı oluşturmanız istenir. Profil hesabı oluşturan herkesten hiçbir ücret alınmadan istediğiniz gibi paylaşım yapabilirsiniz.


Kullanıcılar kendi arkadaşlarıyla iletişim kurabilir, kendi ilgi alanlarına uygun olan hesapları beğenerek, paylaşımlarını takip edebilir.


Facebook Neden Kullanır?

Facebook, 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından Harvard Üniversitesinde öğrenciler arasında iletişim kurulması için kurulmuştur. İlk kurulduğu zamanlarda sadece okul uzantılı mail adresleri olan öğrencilerin kullanımına açılmıştır. Ardından kısa süre içerisinde tüm Amerika’ya ardından tüm dünyaya yayılmıştır.


Günümüzde büyük bir iletişim ağı kurulmuş durumdadır. Tüm dünya ile tek bir platformdan kolay bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Sizinle aynı hobilere veya aynı dünya görüşüne sahip olan insanlarla tanışmanızı sağlanabilir.


Profesyonel anlamda da e-ticaret yapabilmek içinde kolay ve ücretsiz bir biçimde ağ kurabilmenizi sağlar. Yeni ilanlar açarak istediğiniz ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Büyük bir pazar ağına sahip olduğu için reklam yaparak satış yapabilirsiniz.


Milyarlarca kurumsal veya bireysel anlamda fotoğraf, video, haber veya metin gibi istediğiniz paylaşımları yapmaktadır.


Facebook Açmak için

En az 13 yaşında olmak gerekir,

Facebook hesabı kurmak için; ad, soyad, mail adresi, şifre, doğum tarihleri ve cinsiyet bilgilerini vermeleri gerekir.

Şu anda telefon numarası vermeden hesap açılamamaktadır.

Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook resmi sitesine giriş yapınız.

Facebook kayıt için gereken form doldurulur.

“Kaydol” yazan butonuna basılır.

Hesap oluşturmak için e-posta adresinizden veya telefon numaranızdan doğrulama onayı vermeniz gerekmektedir.

Facebook hesabı kurmak için verdiğiniz hiçbir bilgi sizin bilginiz olmadan kimseyle paylaşılmamaktadır.

Facebook hesabı açtıktan sonra gizlilik ayarlarını ihtiyaç duyduğunuz gibi düzenleyebilirsiniz.

Facebook İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Tamamen ücretsiz olarak işetme sayfası açabilirsiniz.

İşletme hesabı açmak için öncelikle kişisel Facebook hesabına ihtiyaç duyarsınız. Önceden var olan bir hesabınızından da işletme hesabı kurabilirsiniz.

Business Facebook Manager ile ortaklaşa bir çalışma yapılır.

İşletme hesabınız için sayfa kurmanız gerekir.

İşetmeniz için kategorisini belirlemeniz gerekir. Kategoriler; eğlence, ürün, marka, sanatçı, yerel bir işletme olabilir.