Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme Nedir? 

Facebook silinen mesajları geri getirme işlemi tamamen ücretsiz olmakla beraber birtakım işlem basamaklarının takip edilmesi gerekir. Bazı zamanlarda Facebook’ta bulunan mesajların yanlışlıkla silinmesi sıklıkla karşılaşılan durumlarda arasındadır. Facebook hesabına giriş yapıldıktan sonra takip edilen işlem adımlarıyla mesajların geri gelmesi mümkündür. Facebook’ta bulunan arşiv verileri sayesinde geçmişte yapılan yazışmalar, gidilen lokasyonlar gibi temel bilgiler kayıt altına alınır. Facebook’u kullanırken kayıt altına alınan ve silinen mesajları geri getirmek için bahsedeceğimiz işlemleri yapabilirsiniz. Takip edilecek işlem adımlarıyla Facebook son silinen mesajları geri getirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. 


Facebook Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir? 

Facebook geçmişte silinen mesajları geri getirme için izlenmesi gereken yol şu şekildedir: 


Kullanıcı adı ve şifreyle beraber Facebook hesabına giriş gerçekleştirilir. 

Ana sayfada sağ üst köşede konumlanmış olan ok butonuna tıklanır. 

Açılan seçeneklerden “Ayarlar” sekmesi tıklanarak işleme devam edilir. 

Hesap ayarları kısmının açılmasından sonra “Facebook Bilgilerin” sekmesine tıklanır. 

Açılan ekranda “Bilgilerine Eriş” sekmesi tercih edildikten sonra “Bilgilerini İndirebilirsin” seçeneği tercih edilir. 

Takip eden ekranda silinen dosyaların nasıl aktarılmasını istediğinize dair birtakım bilgilendirmeler çıkar. 

Gerekli seçimler yapıldıktan sonra “Dosya Oluştur” butonuna tıklanarak işlem gerçekleştirilir. 

Belirtilen işlem adımlarının takip edilmesinin ve işlemin tamamlanmasının ardından arşiv bilgileri oluşturma isteğine dair mail gönderilir. Dosya oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra dilediğiniz cihaza indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 


Facebook Hareketler Dökümü Nedir? 

Facebook hareketler dökümü, kullanıcıların her türlü bilgiye erişim sağladığı alanı ifade eder. Kullanıcıların etiketli olduğu gönderiler, çöp kutusu vb. her türlü bilgi burada yer alır. Hareketler dökümü sayesinde istediğiniz her bilgiye erişmeniz kolaylaşır. Facebook üzerinden hangi işlemleri yapmak istediğinizi tercih edebilirsiniz. Çeşitli ayarları ve kullanıcı bilgilerini hareketler dökümü sayesinde görüntüleyebilirsiniz. 


Facebook Bilgilerini Yönetme Nedir? 

Facebook bilgilerini yönetme kısmında profil düzenleme, gizlilik ayarları, yüz tanıma gibi pek çok ayar yer alır. Bilgilerini yönetme kısmından Instagram’ı yönetme fırsatı da bulunur. 


Facebook Hesap Dondurma ve Silme Nasıl Olur? 

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek mümkündür. Kalıcı olarak silinen Facebook hesaplarında herhangi bir veri yedeklemesi yapılması söz konusu değildir. Kalıcı hesap silme işleminden sonra verilere tekrar ulaşılamaz. Facebook hesabı kalıcı olarak silinmeden önce yedekleme işlemi yapılırsa veri kaybı yaşanmamış olur. Silme işleminden önce bilgilerinizi cihazınıza kaydederek hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Hesabı kalıcı olarak silmeden önce karşınıza gelecek ekranda mesajlarınızı saklama ve cihaza indirme seçeneğini tercih edebilirsiniz. 


Facebook hesabını dondurma işlemi ise kalıcı olarak silmeden farklı olarak işler. Facebook hesapları tatil moduna getirildiğinde geçici olarak kullanılamaz hala gelir. Hesap dondurma işlemi geçici olmakla beraber silme işlemi kalıcıdır. Hesabını donduran Facebook kullanıcıları, Messenger uygulamasını kullanmaya devam edebilir. Kalıcı olarak silme işleminden farklı olarak mesajlar varlığını korur. 


Facebook Silinen Mesajları Arşivden Geri Getirme 

Facebook arşivden silinen mesajları geri getirme bilgisayar üzerinden kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir. Arşivden mesajları geri getirmek için takip edilmesi gereken işlemler şunlardır: 


Bilgisayar üzerinden hesaba giriş yapıldıktan sonra ayarlar butonu kullanılır. 

Açılan ekranda çıkan genel ayarlar kısmından “Facebook verilerinin kopyasını indir” şeklindeki seçeneğe tıklanır. 

Bilgilerini indir ekranı açıldıktan sonra “Arşivimi Başlat” butonunun kullanılması gerekir. 

Takip eden ekranda kullanıcıların Facebook şifresi istenir. 

Şifreyle giriş yapıldıktan sonra geri alınan dosyaların nereye kaydedileceği sorgulanır. 

Kaydetme yeri seçildikten sonra dosyalar indirilir. 

İndirilen dosyalar içerisinde daha önce paylaşılmış olan fotoğraf, video ve mesajlar olmak üzere pek çok veri yer alır. 

Yalnızca Facebook silinen mesajları geri getirme işlemi yapmak isteyen kullanıcılar, mesajlar klasöründe yer alan html uzantılı dosyayı indirerek işlemlerini tamamlar. 

Facebook mesajları arşivlendiği zaman verileriniz belirli bir alanda depolanır. Böylelikle sonradan işlemi geri almak istediğinizde mesajlarınızı geri getirmeniz daha kolay olur. Facebook mesajları şu şekilde arşivlenir: 


Herhangi bir cihazda Facebook Messenger uygulamasına giriş yapılır. 

Sohbet listesine giriş yapılarak arşivlenmek istenen ileti dizisi seçilir. 

Üzerine uzun şekilde basıldığında karşınıza çıkan üç yatay çizgi menüsünden “Arşiv” kısımını seçmeniz gerekir. 

İşlem adımları tamamlandığı zamandan dilediğiniz Facebook mesajları arşivlenmiş olur ve daha sonra mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme Mobil 

Facebook’ta silinen mesajları geri getirmek için masaüstünden işlem yapmak gerekir. Facebook silinen mesajları geri getirme mobil seçeneği bulunmamaktadır. Mesajları geri getirme işlemini yapabilmek için masaüstünden Facebook hesabına giriş yapılmalıdır. Yedeklenen bilgileri arşivde tutan Facebook sayesinde geçmiş silinen mesajlarınıza erişim sağlamanız mümkündür. Birtakım farklı yollar kullanılarak Android ve iOS cihazlar üzerinden verileri geri getirmek söz konusu olabilir. 


Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme Android 

Facebook silinen mesajları geri getirme android seçeneğinden yararlanmak için cihazın PC’ye bağlanması gerekir. Andorid işletim sistemine sahip cihaz USB kablosu aracılığıyla PC’ye bağlandıktan sonra takip edilmesi gereken işlemler şunlardır: 


SD Kart veya Dahili Depolama kısmına gidilir. 

Android/Veri seçimi gerçekleştirilir. 

Açılan ekranda ”com.facebook.orca” klasörü bulunmalıdır.

Daha sonra “Önbellek> fb_temp”e gidilir. 

Takip eden ekranda geri getirmek istenen veriler bulunur ve kurtarmak için işlem adımları takip edilir.