Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram dünyasında gerçek hesapları aktif kılmak, botlar ve programlarla oluşturulan gerçek olmayan hesapları engellemek için çeşitli algoritmalar kullanılır. Beğeni ve takip oranları baz alınarak bu algoritmalar devreye girer. 

Herhangi bir hesap yeniyse ve 2 saat içinde çok fazla içeriği beğeniyor, yorum yapıyor ya da çok fazla içerik paylaşıyorsa böyle hesaplar Instagram’da kısa bir süre içinde engellenir. Bazı hesaplar bu tarz davranışları yaptığı anda engellenebildiği gibi bazıları zaman içerisinde engellenir.

Yeni açılan hesaplarda engellenme daha hızlı bir şekilde gerçekleşip, engelin kalkması da çok zaman alır. Fazla takipçisi olmayan ya da fazla takip ettiği hesap olmayan, kendini ispatlayamamış bir hesabın bir anda aşırı aktif olması dikkat çeker. Bu durumun sonunda engellenme ise kaçınılmaz bir sondur. 


Instagram Beğeni Engeli Neden Olur?

Her hesabın bir saat içerisinde yapabileceği etkinlik sayısı üç aşağı beş yukarı bellidir. Bu sayı üzerinde herhangi bir hareket saptandığı zaman önce hesabınıza uyarı gelir. Uyarı sonrası işlemlere devam ederseniz hesabınız engellenir. Bir kişi ortalama 1 saat içinde en fazla 350 beğeni yapabilir. 

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram beğeni engelinin doğal ve kalıcı bir şekilde kaldırılması için 18 saat beklemelisiniz. Instagram hesaplarında yapılan engeller ilk 18 saat içerisinde kaldırılır. Bu engel sizin ilk engel cezanız değilse o zaman engelin kalkması daha uzun sürer. Bu durumda yapabileceğiniz ilk şey hesabınızı bir süreliğine dondurmaktır.