Instagram Facebook ile Giriş Nasıl Yapılır?

Instagram Facebook ile Giriş Nasıl Yapılır?

Instagram Facebook ile giriş son dönemde en yaygın kullanılan Instagram özelliklerinden birisidir. Pek çok kişinin kullandığı sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram uygulaması birçok özelliğe sahiptir. Her geçen gün bu özelliklerin geliştirilip yenilerinin eklendiği uygulamaya Facebook ile giriş yapılabilmesi de kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamıştır. Bu özelliğin kullanılabilmesine Facebook uygulamasının Instagram desteği getirmesi ile ortam hazırlanmıştır.


Facebook uygulaması Instagram desteği sağlaması Instagram’ın kullanıcı sayısını da oldukça arttırmıştır. Bu sayede uygulama günümüzün en popüler uygulamalarından birisi olmuştur. Facebook desteği aynı zamanda Instagram uygulamasının Facebook üzerinden de yönetilebilmesine olanak tanımıştır. Bu özelliğin en çok kullanıldığı bölüm Instagram uygulamasına giriş yapıldığı bölümdür. Başka bir işleme gerek kalmadan Facebook hesabı ile Instagram uygulamasına giriş yapılmasını sağlar.


Instagram Facebook ile Giriş Ne İşe Yarar?

Facebook ile Instagram uygulamasına giriş yaparak kullanıcılar ekstra hiçbir işleme gerek kalmadan Facebook hesapları ile Instagram uygulamasını kullanabilirler. Böylece farklı giriş bilgilerine ve E-posta adreslerine de gerek kalmaz. Facebook hesabı olan tüm kullanıcılar bu özellikten faydalanabilir. Facebook ya da Instagram hesapları üzerinden iki uygulamadaki hesaplarını da yönetebilirler.


Facebook hesabı olan kullanıcılar Facebook uygulamasının sağladığı destek ile kolayca Instagram uygulamasında da kendilerine hesap açabilirler. Açtıkları hesapları Facebook hesapları ile bağlayıp tek uygulamadan iki uygulamadaki hesaplarını da kullanabilirler. Aynı zamanda Instagram uygulamasına giriş yaparken de kolaylık sağlarlar. Yapacakları paylaşımları aynı anda iki uygulamada da paylaşabilirler.


Kullanıcılar Facebook uygulamasında yaptıkları bir paylaşımı aynı anda Instagram uygulaması üzerinden de paylaşıp iki kere işlem yapma yükünden kurtulurlar. Paylaşımlarını tek hesapları üzerinden yönetebilme kolaylığını da yaşamış olurlar. Facebook üzerinden yapılan bir paylaşım Instagram’da da paylaşma seçeneği ile Instagram uygulamasında da paylaşılır. Kullanıcılar bu kolaylık ile iki uygulama içerisinde de arkadaşları ve takipçileri ile eş zamanlı paylaşım yapabilirler.


Instagram Facebook Bağlantısı Kaldırılabilir Mi?

Instagram Facebook bağlantısı kaldırılabilir bir özelliktir. Kullanıcılar için birçok avantaj sağlasa da bazı kullanıcılar bu özelliği kullanmayı tercih etmeyebilirler. Böyle durumlarda kullanıcılar bu bağlantıyı kaldırarak iki uygulamadaki hesaplarını ayrı ayrı yönetip kullanabilirler. Bu işlem oldukça basit ve kısa bir işlemdir.


Facebook uygulamasının Instagram desteği ile sağlanmış bu kolaylık tamamen Instagram ve Facebook kullanıcılarının tercihlerine göre kullanılır. Her iki uygulamada da hesapları bulunan kullanıcıların hesaplarını bağlantılı kullanması ile ilgili bir zorunlulukları yoktur. Bu bağlantıyı faydalı bulmayan ve kullanmak istemeyen birçok kullanıcı hesaplarını bağlantı kurmadan da kullanabilir.


Instagram Facebook Bağlantısı Nasıl Kaldırılır?

Facebook Instagram bağlantısı özelliği kullanılmak istenmediğinde kolayca kaldırılabilen bir özelliktir. Bu işlem Instagram ve Facebook uygulamaları arasındaki bağlantıyı kaldırır. Bağlantının kaldırılması ile kullanıcılar, Instagram uygulamasına kullanıcı isimleri ve şifreleri ile veya E-posta adresleri ile giriş yapabilirler. Aynı zamanda iki uygulama için de paylaşımlarını ayrı ayrı yönetebilirler.


Instagram uygulaması ile Facebook uygulamasının bağlantısını kaldırmak için kullanıcıların Facebook hesaplarına giriş yapmaları gerekir. Facebook hesapları üzerinden kullanıcılar bazı basit işlemler ile Instagram bağlantısını kaldırırlar.


Facebook Üzerinden Instagram Bağlantısı Kaldırma

Instagram ile Facebook bağlantısını kaldırmak isteyen kullanıcıların yapmaları gereken işlemler aşağıda aşamalarıyla sıralanmıştır:

Kullanıcıların öncelikle Facebook uygulamasındaki hesaplarına giriş yapmaları gerekir.

Facebook uygulamasından kendi hesaplarına giriş yapan kullanıcıların ayarlar kısmına gelip tıklamaları gerekiyor.

Ayarlar kısmına giren kullanıcıların buradan uygulamalar bölümüne tıklaması gerekiyor.

Ayarlar içerisindeki uygulamalar bölümünde Facebook’a bağlı uygulamalarda Instagram uygulaması yer alır.

Burada “Instagram uygulamasını kaldır” seçeneğinin seçilmesi yeterlidir.

“Instagram uygulaması kaldır” seçeneğine onay vererek kullanıcılar Facebook ile Instagram bağlantısını kaldırmış olurlar.

Instagram Facebook ile giriş özelliği bu özelliğin kaldırılması ile artık kullanılamaz. İki uygulama arasındaki bağlantıyı kaldıran kullanıcıların Instagram hesaplarına Facebook üzerinden giriş yapmaları artık mümkün olmaz. Bu işlemden sonra kullanıcıların Instagram hesaplarına kullanıcı ismi ve şifre girme işlemi ile giriş yapmaları gerekir.


Facebook Bağlantısı Olmadan Instagram’a Giriş

Instagram Facebook bağlantısını kaldıran kullanıcıların Instagram uygulamasına giriş yapabilmesi için yapmaları gereken birkaç işlem vardır. Facebook bağlantısı olan hesaplara Facebook ile giriş yapılabilirken bağlantısı olmayan hesaplara şifre girilerek giriş yapılır. Burada kullanıcılar kullanıcı ismini zaten bilirler. Yapmalarını gereken şey şifre alma işlemidir.


Facebook ile Instagram bağlantısı kaldıran kullanıcıların Facebook hesaplarını açtıkları mail adreslerine şifre değiştirme talebi yollamaları gerekir. Instagram, şifre değiştirme talebinde bulunan kullanıcıların mail adreslerine şifre oluşturabilmeleri için bir link yollar. Kullanıcılar bu link sayesinde şifre oluşturabilirler. Bu şifrenin Instagram hesabına giriş yapılabilmesi için mutlaka oluşturulması gerekir.


Instagram uygulamasının mail adreslerine gönderdiği link ile Facebook bağlantısını kaldıran kullanıcılar kolayca şifre oluşturup Instagram hesaplarına giriş yapabilirler. Kullanıcıların Facebook hesaplarını açtıkları mail adresini bilmeleri ve gelen linke ulaşabilmeleri bu işlem için yeterlidir.


Facebook ile Instagram Tekrar Bağlanabilir Mi?


Pek çok Instagram ve Facebook kullanıcısı hesaplarını Facebook desteği ile sağlanan bağlantılı kullanma kolaylığından faydalanır. Bazı zamanlarda kullanıcılar bağlantıyı kaldırıp uygulamaları ayrı ayrı kullanabilir. Zamanla kullanıcılar hesaplarını tekrar bağlantılı kullanmak isteyebilir. Kullanıcılar bağlantı kaldırma işleminden sonra tekrar bağlantılı kullanıp kullanamayacaklarını da merak ederler.


Instagram ve Facebook bağlantısını kaldırdıktan sonra tekrar bağlantılı kullanmak mümkündür. Kullanıcılar Facebook hesapları üzerinden tekrar Instagram uygulaması ile bağlantılı kullanıma dönebilirler. Pek çok kullanıcı bağlantıyı kaldırıp hesaplarını tekrar bağlantılı kullanmaya başlar.


Instagram Facebook ile bağlantılı kullanmak kullanıcılara pek çok avantaj sağlar. Instagram uygulamalarına şifresiz kolaylıkla giriş yapmalarını ve iki uygulamada da eş zamanlı paylaşımlar yapabilmelerine olanak tanır. İşlem kalabalığından kurtaran bu özellik bazı kullanıcılar tarafından tercih edilmez ve kaldırılabilir. Uygulamaları bağlantılı ya da bağlantısız kullanmak iki şekilde de oldukça kolaydır.


Instagram Facebook ile giriş özelliği sadece uygulamalar bağlantılı ise kullanılabilen bir özelliktir. Uygulamaları bağlantılı kullanmayan veya bağlantıyı kaldıran kullanıcılar bu özellikten faydalanamaz. Facebook ile Instagram uygulamasını bağlantılı kullanmak pek çok avantaj sağlarken bazı kullanıcılar tarafından da tercih edilmez. Bu özellik kullanımı tamamen kullanıcıların isteğine bağlı bir özelliktir.