İnstagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

İnstagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

Instagram Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

Instagram mesaj kutusu açmak oldukça kolay bir işlemdir. Instagram uygulamasının mesajlaşma özelliği de vardır. Kullanıcıların mesaj kutularına hem takip ettikleri kişilerden hem de takip etmedikleri kişilerden mesajlar düşebilir. Kullanıcıların mesajlaştıkları mesaj alanına iki şekilde mesaj düşer. Takip etmedikleri kişilerden gelen mesajlar gizli mesaj kutusuna düşer ve bu mesajların diğer mesajlardan ayrılmasını sağlar.


Gizli Mesaj Kutusu Nedir?

Gizli mesaj kutusu uygulamada kullanıcılara kolaylık sağlaması için oluşturulmuş bir alandır. Kullanıcılar mesaj alanında takip ettikleri kişilerden gelen mesajları görür ve cevap verirler. Bu alanda normal bir mesajlaşma gerçekleşir. Ancak uygulama kullanıcıları için bir gizli mesaj alanı oluşturmuştur. Bu alana gelen mesajlar mesajlaşma alanından ayrılır.


Gizli mesaj alanı içerisinde kullanıcıların takip ettiği hesaplardan gelen mesajlar yer almaz. Bu alanda sadece kullanıcının takip etmediği bu sebeple çoğu zaman tanımadığı profillerden gelen mesajlar düşer. Instagram uygulaması bu alanla kullanıcıları için ayırt edici bir mesajlaşma alanı oluşturmuştur. Buraya gelen mesajlara ulaşmak ise oldukça kolaydır. 


Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nerededir?

Instagram gizli mesaj kutusu nerede olduğu merak edilir. Instagram gizli mesaj kutusu uygulama içerisinde oldukça basit bir yerdedir. Bu mesajlar kullanıcıların DM kutusu içerisinde yer alır. DM kısaltması altında direkt mesaj olarak geçen mesajlaşma alanı takipçilerin birbirlerine direkt mesaj atabildikleri alandır. Burada kullanıcılar arasında sadece kullanıcıların görebileceği gizlilikte sohbet edilir.


Instagram kullanıcısına takibe almadığı bir hesaptan mesaj geldiyse bu mesaj Instagram gizli mesaj kutusu içerisine düşer. Gelen gizli mesajlar yine sohbet alanı DM mesaj bölümü içerisinde yer alır. Kullanıcılara takibe almadıkları bir hesaptan mesaj geldiyse sohbet kısmında bildirim verilir.


Instagram Gizli Mesaj Kutusu Nasıl Açılır?

Instagram gizli mesaj kutusu açmak çok kolaydır. Eğer Instagram kullanıcısına gizli mesaj aldığı bildirimi gelirse takip etmediği bir kullanıcı mesaj atmıştır. Bu bildirim sohbetler kısmında en üstte yer alır. Bildirim mesaj isteği olarak geçer. Örneğin bir Instagram kullanıcısına takip etmediği 2 kullanıcı mesaj attı ise, kullanıcının sohbetler kısmının en üstte yer alan kısmında “2 istek” şeklinde bir bildirim bulunur.


Bu bildirim mavi renktedir. Bu alana tıklandığında gelen mesajlar sırası ile açılır. Kullanıcılar bu kısmı kullanmakta ön yargılı olabilirler. Fakat bu mesaj isteklerini açmanın hiçbir sakıncası yoktur. Bu bildirime tıklandıktan sonra kullanıcıya mesajı kabul etmek isteyip istemediği sorulur. Kullanıcı “kabul et” seçeneğine tıkladıktan sonra gelen mesajı görüntüleyebilir.


Gelen mesaj kabul edildiğinde mesaj görüntülenir ve bu mesajı gönderen kişiye de mesajın görüntülendiği bildirimi gider. Takip etmediği bir hesaptan mesaj alan kullanıcılar mesaj isteğini aldıklarında isterlerse mesajı görüntülemeyebilirler. Bunun için “engelle” seçeneğine tıklanır. Engelle seçeneği seçildiğinde kullanıcı engellenir ve tekrar mesaj atamaz. Aynı zamanda gönderdiği mesajla ilgili bildirim de gitmez.


Silme seçeneğini kullanan kullanıcılar mesajı silerler fakat mesajı atan hesap tekrar mesaj atabilir. Silme seçeneği ile mesaj sadece mesaj gelen kullanıcıdan silinir. Gönderen kişiden mesaj silinmemiş olur ve tekrar mesaj atabilmesi için olanak tanınmış olur. Mesaj atan kullanıcıdan tekrar mesaj almak istemeyenler kullanıcıyı engelle seçeneğinde tıklar.


Gizli Mesaj Kutusu Ne İşe Yarar?

Instagram mesaj kutusu oldukça işlevseldir. Sohbetler kısmında gelen mesajların ayrıştırılmasını sağlar. Bu şekilde Instagram kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamıştır. Özellikle popüler Instagram hesaplarının sahipleri tanımadıkları çok fazla hesaptan mesaj alırlar. Bu mesajların kendi takip ettikleri kişilerin mesajlarından ayrılması büyük kolaylık sağlar ve karmaşa yaşanmasını önler.


Aynı zamanda gizli mesaj kutusuna düşen mesajlar içerisinde uygunsuz mesajlar da olabilir. Bu ayrıştırma ile ana sohbet sayfasında bu mesajlara karşılaşılmasının da önlemi alınmış olur. Aynı zamanda yanlışlıkla mesajların açılıp başka bir kullanıcıya verilen cevabın bu mesajlara yazılması da önlenmiş olur. 


Bu ayrıştırma sayesinde Instagram kullanıcıları takip etmedikleri ve mesaj almak istemedikleri hesapların mesajlarını açıp mesajlaşmaları ihtimalinden de kurtulur. Bu ayrıştırma ile yanlışlıkla istenmeyen mesajlaşmalar doğması ihtimali ortadan kaldırılır.


Gelen Mesaj İsteğine Nasıl Yanıt Verilir?

Instagram kullanıcısı takip etmediği bir hesaptan mesaj aldığında bu kendisine mesaj isteği olarak gelir. Mesajı kabul et seçeneği ile gelen mesajı görüntüleyip mesaja cevap verilir. Kullanıcı kendi takip etmediği bir hesaba mesaj attığında da aynı işlem gerçekleşir. Mesaj attığı kişinin sohbet kısmında kendi attığı mesaj istek bildirimi olarak çıkar. 


İstek bildirimi alan kişi mesajı görüntüleyebilir, mesaja cevap verebilir, mesajı silebilir ya da engelle seçeneği ile tekrar mesaj atılmasını önleyebilir. Hesabı gizli olan tüm kullanıcılar için bu özellikler geçerlidir.

https://mutlubayim.com/

Gizli Mesaj Kutusu Ne Zaman Çıkar?

Gizli mesaj kutusu yalnızca profili gizli olan hesaplara takip etmedikleri bir hesap mesaj attığında çıkar. Gizli hesap özelliğini kullanan bir profil sahibi takip etmediği bir kullanıcıdan mesaj aldığın bu mesaj isteği ile karşılaşır. Eğer kullanıcıya gelen bir mesaj isteği yok ise gizli mesaj kutusu açılmaz herhangi bir istek bildirimi olmaz.


Gizli mesaj kutusu sadece kullanıcılar takip etmedikleri bir hesaptan mesaj aldıklarında sohbet kısmının en üstünde açılır. Alınan bir yabancı mesaj yoksa kullanıcının sohbet kısmında gizli mesaj kutusu açılmaz. Kullanıcı sadece sohbet kısmında sohbet ettiği kullanıcıları ve mesajlaşmaları görür.


Instagram mesaj kutusu tüm Instagram kullanıcılarının uygulamalarında bulunan ve kullanıcılar arasında DM mesaj atılmasını sağlayan özelliktir. Burada hesaplar arasında çok çeşitli gönderi ve metin paylaşımı yapılabilir. Kullanıcılar bir gönderiyi başka bir hesap sahibine gönderebilir veya sadece mesaj yazarak da kullanabilir. Takip edilmeyen kişilerden gelen mesajlar mesaj kutusu içerisine gizli mesaj kutusu olarak düşer ve kullanıcıya mesaj isteği olarak bildirim gelir. Instagram’ın mesaj kutusu ve mesajlaşabilme özelliği kullanıcılar tarafından sevilerek ve aktif şekilde kullanılan bir özelliğidir.