İnstagram Hesap Dondurma

İnstagram Hesap Dondurma

Instagram Dondurma İşlemi 

Günümüzde geçici olarak sıklıkla başvurulan instagram dondurma işlemi, kullanıcı profillerini güvenli şekilde askıya almaya yardımcı olur. Instagram gibi milyonlara erişen sosyal medya platformları çok sık kullanılsa da kimi zaman problem oluşturabilir. Bu nedenle geçici bir süreliğine sosyal mecralardan uzaklaşmayı tercih edenler dondurma işlemine başvurur. Spam olarak gelen mesajlar, fotoğrafların altına yapılan can sıkıcı yorumlar kullanıcıların sosyal medyadan uzaklaşmasına neden olabilir.  Instagram hesap dondurma işlemi sayesinde bilgileriniz kalıcı olarak yok olmadan varlığını korur. Instagram dondurmayı kullanarak dilediğiniz zaman profilinizi kullanmaya yeniden başlayabilirsiniz. 


Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? 

Instagram hesabını dondurabilmek için takip edilmesi gereken basit işlem adımları bulunur. Profilinizi geçici olarak dondurmak için uygulanan adımlar şunlardır: 


Şifre ve kullanıcı adıyla instagram hesabına giriş gerçekleştirilir. 

Profil simgesine dokunduktan sonra dişli sembolüne sahip Ayarlar kısmına tıklanır.

Profili Düzenle seçeneği tercih edilir ve açılan sayfada “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” seçilir. 

Açılan ekranda Hesabını Neden Kapatıyorsun? sorusu yanıtlanarak hesap şifresinin girilmesi gerekir. 

Son olarak “Hesabını Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklandığında hesap dondurma işlemi gerçekleştirilmiş olur.


Instagram Hesabı Nereden Dondurulur? 

Instagram hesabını dondurmak için bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Instagram dondurma bilgisayardan yapılabilecek bir işlemdir. Mobil uygulama üzerinden dondurma işlemi yapılmamakla beraber tarayıcıdan hesaplara giriş yapılarak hesap dondurmak mümkündür. Mobil cihazlar üzerinden internet tarayıcıları kullanılarak işlem gerçekleştirilebilir. Bunun için instagram dondurma adımları takip edilerek kısa süre içerisinde işlem tamamlanır. 


Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır? 

Dondurulan Instagram hesabını açmak için tek yapılması gereken profile tekrar giriş yapmaktır. Geçici olarak kapatılan Instagram hesabına kullanıcı adı ve şifreyle tekrar giriş yapıldığında hesap açılmış olur. Dondurulan hesabın yeniden açılması şifre girildikten sonra birkaç saat içerisinde mümkün olmaktadır. Hesaba ilk giriş yapıldığı zaman gönderi ve takip/takipçi sayılarının boş olduğu görülebilir. Bir süre beklendikten sonra hesap eski haline dönecektir. 24-48 saat içerisinde hesabı geri açma işlemi sonuçlanacaktır. Instagram profil dondurma işlemi, 7 gün içerisinde sadece bir defa tekrarlanabilir. 


Geçici olarak kapatılan Instagram hesabının açılması için giriş bilgilerinin mutlaka akılda bulundurulması gerekir. Geri açma işlemi esnasında kullanıcı bilgileri eksiksiz olarak istenir ve bu bilgilerin girilerek hesabın aktifleştirilmesi önemlidir. Hesap pasif konuma getirildiğinden şifre yenileme linkinin herhangi bir yere gönderilmesi mümkün değildir. Dondurma işlemini gerçekleştirmeden önce şifre ve kullanıcı adının elde olduğundan emin olunmalıdır.


Instagram’da dondurulan hesabın yeniden açılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur: 


Hesabını geri açmak isteyen kullanıcıların web sürümü üzerinden değil mobil uygulama üzerinden giriş yapması önerilir. Akıllı telefonlarınız üzerinden kullanıcı adı ve şifreyle hesabınıza giriş yaparak profilinizin aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Dondurulmuş olan Instagram hesabın bir defa bile girmek, hesabın eski haline gelmesi için yeterlidir. Bunun için ekstra bir başvuru veya işlem yapmanıza gerek yoktur. 

Hesabın yeniden açılması durumunda kullanıcılar, bazı özelliklerin kısıtlanmasıyla karşı karşıya kalabilir. Özellikle takip edilenler ve takipçi sayısının görünmemesi gibi durumlarla sıklıkla karşılaşılır. Bu tip sorunlar anlık olarak nitelendirildiğinden bir süre bekledikten sonra kendiliğinden çözüme kavuşacaktır. 

Dondurulan Instagram Hesabını Açma Sorunu 

Kullanıcılar instagram dondurma açma işleminde birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir. En yaygın olarak karşılaşılan sorunlar arasında “kullanıcı adı veya şifre hatalı” şeklinde uyarı çıkması gelir. Bu durum instagram dondurma işleminden çok kısa süre sonra tekrar giriş yapılmaya çalışılmasından kaynaklanır. Bu nedenle instagram hesabı dondurulduktan sonra 1-2 gün kadar beklenmesi önerilir. 


Hesabı yeniden aktif hale getirmek için önerilen instagram dondurma açma süresi yaklaşık 3 gün olarak ifade edilir. Dondurulan hesaplar yeniden aktifleştirilmek istendiğinde süre konusu göz önünde bulundurulmalıdır. Buna rağmen hala giriş esnasında hata ile karşılaşılıyorsa instagram destek merkeziyle iletişime geçilebilir. İlgili konuyla alakalı form doldurarak sorunun çözümünü instagram destek merkezinden talep edebilirsiniz. 


Instagram Fotoğraf Yedeği Nasıl Alınır? 

Instagram hesabını dondurmak fotoğrafların kaybolmasına sebep olmayan bir işlemdir. Hesap geri açıldığında bütün gönderiler eskisi gibi görülmeye devam eder. Fakat dondurma süreci boyunca fotoğrafları garanti altına almak isteyenler yedekleme işlemi gerçekleştirebilir. Bilgisayar ve mobil uygulamalar sayesinde instagram fotoğraflarının pratik şekilde yedeklenmesi mümkündür. Bilgisayar tarayıcısı üzerinden yedekleme yapabilecek web sitelerinden yardım alabilirsiniz. Mobil cihazlardan yedekleme yapmak istiyorsanız çeşitli uygulamalardan yararlanabilirsiniz. 


Instagram Hesap Dondurma Linki Nedir? 

Kısa sürede işlem yapmanızı sağlayacak instagram dondurma bağlantısı sayesinde hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/ linkine tıkladığınızda hesap dondurma sayfasına yönlendirilirsiniz. Hesabınızı kapatma sebebiniz ve profil şifrenizi girdiğinizde işleminizi tamamlayabilirsiniz. Hesabını neden kapatmak istiyorsun sorusu sorulduğunda cevap seçenekleri olarak şunlar karşınıza çıkar: 


Ara vermek istiyorum

Kullanmaya başlamakta zorlandım

İkinci bir hesap açtım

Gizlilikle ilgili endişeler

Bir şeyi kaldırmak istiyorum

Çok zamanımı alıyor

Çok fazla reklam var

Başka bir şey

Kullanıcılar yukarıda yer alan kendilerine en uygun seçeneği belirledikten sonra “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayarak işlemini sonlandırır. 


Instagram Hesap Dondurma Avantajları Nedir? 

Instagram hesap dondurma işleminin sunulmasıyla beraber kullanıcılar, diledikleri zaman geçici olarak profillerini kapatma ahttps://mutlubayim.comyrıcalığına erişebilir. Dondurma işleminin avantajları arasında Instagram kullanımını daha kontrollü ve güvenli hale getirmek sayılabilir. Hesap dondurma şeklinde getirilen yeniliğin ardından kullanıcılar diledikleri zamana kadar hesaplarını geçici olarak kullanıma kapatabilir. Diğer avantaj ise dondurulan hesap geri açıldığında takipçi, takip edilen sayıları ve gönderilerin eskisi gibi olmasıdır. Instagram profilini donduran kişiler, yapılan aramalarda diğer kullanıcılar tarafından görünmemektedir. Yeniden hesabınızı aktifleştirdiğiniz zaman eskisi gibi hesap kullanımı söz konusudur. 


Dondurma süreci boyunca farklı kullanıcılar tarafından herhangi bir paylaşıma etiketlenemeyeceğiniz gibi herhangi bir veri paylaşımında bulunamazsınız. Dondurma işleminden sonra rastlanan sorunlar arasında fotoğrafların kaybolması gösterilebilir. Meydana gelen sorunlar esnasında fotoğrafların silinme riski bulunabilmektedir. Bu nedenle dondurma işlemini yapmadan önce kaybolması istenmeyen fotoğrafların yedeklenmesi önerilir. Instagram, kullanıcıların paylaştıkları resimleri yedeklemediğinden böyle bir sorunla karşılaşılması halinde gönderilerin geri getirilmesi mümkün olmayabilir.