Pinterest Video İndirme

Pinterest Video İndirme

Pinterest’te Video İndirme Seçeneği Var Mıdır?

Pinterest son zamanlarda hem ülkemizde hem de yabancı ülkeler tarafından oldukça sık kullanılan bir platform haline gelmiştir. Pinterest uygulaması ile hem başka kişilerin yaptığı paylaşımlardan fikir edinebilir hem de başkalarına ilham olunabilir. Genel olarak tanımlanırsa Pinterest bir resim panosu gibidir. Bu panoya video ya da fotoğraf koymanın sınırı bulunmaz. Bu uygulama genellikle kadınlar tarafından daha çok bilinir. Pinterest video indirme seçeneğinin olduğu bu uygulama eğlenceli bir sosyal medya sitesi olarak geçer.


Pinterest video indir ücretsiz yapılabilen bir eylemdir. Pinterest uygulaması hem mobil uygulama üzerinden hem de web sitesi üzerinden kullanılabilir. Pinterest kullanıcısı olmak isteyen bir kişinin yapması gerekenler şu şekildedir:


İlk etapta üyelik işlemleri tamamlanır. Uygulamaya Facebook sitesin üzerinden de bağlantı sağlanabilir.

İlgi alanlarına göre birkaç testten geçtikten sonra uygulama sizin için çeşitli panolar sunar.

Bu panolardan beğenilen fotoğraf ya da videolar kaydedilebilir.

Pinterest Video İndirme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Sosyal medya uygulamalarının neredeyse hepsinde video kaydetme seçeneği bulunur. Pinterest bu uygulamalardan sonra ortaya çıkmıştır ve herkes tarafından tanınması yeni başlayan bir durumdur. Pinterest uygulamasında video indirme ilk etapta herkesin kolay bir şekilde yapacağı işlem değildir. Uygulamayı çok sık kullanan kişi araştırarak bulsa da çoğu kullanıcı Pinterest video indirme nasıl yapılır sorusunun cevabını internette aratır.


Pinterest Uygulamasında Kaydedilen Video Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Pinterest video indir pc ya da telefon üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Uygulanacak adımlar aşağıdaki gibi listelenmiştir:


Öncellikle tercih edilen bir web tarayıcı bilgisayar üzerinden açılır.

Pinterest’te görülen ve indirilmek istenen videonun pin sayfası açılır.

Video üzerinde sağ tık yapılır ve çıkan sekme üzerinden “incele” seçeneği seçilir.

Tarayıcıda açılan yeni sekme üzerinden “video poster” diye bir kod satırı görünür.

Kod satırının yanında bulunan ok işaretine tıklanarak kodlar görüntülenir.

Görüntülenen kod sayfasının bir iki satırında yazan type=”video/m5p9”ve type=”video/mp4” şeklinde kod satırı bulunur. “video/mp4” kod satırının içinde yazan link videonun linkidir.

mp4 uzantılı linke sağ tıklanır ve video yeni sekmede açılır.

Açılan videonun altında indirme butonu bulunur ve Pinterest’ten video indir işlemi tamamlanmış olur.

Pinterest video indir link ile yapılabilir ve herhangi bir program kullanmayı gerektirmez. Ancak tüm bu adımlarla uğraşmak istemeyen kişiler program kullanarak da video indirme işlemi yapabilir.


Pinterest Uygulaması Neden Çok Kullanılır?

Pinterest uygulamasında paylaşılan fotoğraf ve video sayısı oldukça fazladır. Bu platformdaki paylaşımlar kaliteli içeriklerden oluşur ve genellikle Instagram gibi sosyal medya da bu içeriklere rastlanır. İlgi alanına göre her türden içerik bulundurur. Genellikle kadınlar sosyal medya hesaplarında hesap düzenine çok dikkat eder. Profilinin kaliteli durması için Pinterest uygulamasının içeriklerinden faydalanan kadınlar vardır. Herhangi bir doğa, deniz ve kış tatiline gidecek olan kız grupları çekilebilecekleri poz önerilerine de buradan ulaşır. Beğendikleri görselleri kaydederek ilham almış olurlar. Fotoğraf çekmekten çok hoşlanan kişiler seyahat ettikleri yerleri ya da yenilen değişik yemekleri fotoğraflamayı ihmal etmez. Pinterest üzerinden pin oluşturarak görsellerini takipçileri ile paylaşır. 


Pinterest Video İndirme Yöntemleri Nelerdir?

Pinterest video indirme için isteyen kişilerin tercih edebileceği üç farklı yöntem bulunur. Bu yöntemler ve gerekli adımları aşağıdaki gibi belirtilmiştir:


İlk yol indirilecek olan videonun linkinin kopyalanıp “Ücretsiz Çevrimiçi Pinterest Video İndiricisi” uygulamasını kullanmaktır. Link buradaki alana yapıştırılarak indirme işlemi gerçekleştirilir.

İkinci yol bilgisayara “Pinterest Video Downloader” programının kurulmasıdır. Programı kurduktan sonra Pinterest’in web sitesine giriş yapılır. İndirilmek istenen videonun adresi açılır ve “Videoyu İndir” seçeneğine tıklanır.

Üçüncü yol ise beğenilen videonun mobil cihaza ya da bilgisayara kaydedilmesi ile başlar. Tarayıcı adresinde alan adından sonraki yere “2get” yazılır. (pinterest2get.com/pin/.. gibi) İndirme sayfasına yönlendirme gerçekleşir ve video cihaza inmiş olur.

Pinterest’te Beğenilen Videolar Hangi Programlar Kullanılarak İndirilir?

Pinterest kullanıcıları giderek artış göstermeye başlamıştır. Teknolojinin gelişmesi ile ve telefon kullanımının artmasıyla sosyal medya sayıları da fazlalaşmıştır. Her sosyal medyanın kullanım amaçları genellikle farklıdır. Başlarda Facebook sitesi oldukça kullanılan bir platformken genç kesim Instagram’ın çıkmasıyla bu alana yönelmiştir. Fotoğraf ya video paylaşmak için Instagram tercih edilir. Twitter uygulaması insanların düşüncelerini paylaştığı ve başkalarının yazdığı yazıları görebildiği bir platformdur. Kullanıcı sayısı oldukça fazladır. 


Bazen sosyal medya hesabında paylaşmak, web site tasarımlarına yerleştirmek için kaliteli içeriklerin aranması söz konusu olur. Bu gibi ihtiyaçlara yönelik Pinterest uygulaması gündeme gelmiştir. Kullanıcıların zevklerine göre her çeşit fotoğraf bu uygulamada mevcuttur. Çoğu kişi sosyal medyada kullandığı görsellerin kaynağını Pinterest uygulamasına borçludur.


Pinterest video indir online olarak gerçekleştirilen bir işlem olup indirme için kullanılabilecek programların listesi şu şekildedir:


CamStudio

AVD İndirme Yöneticisi

VidMate

Savey

Gihosoft TubeGet

Kastor Downloader

aTube Catcher


En Çok Tercih Edilen İndirme Programlarının İşlevleri Nelerdir?

Expertsphp tarafından sunulup ücretsiz kullanım sağlanabilen Pinterest Video Downloader aracı ile tüm Pinterest videoları ve GIF’leri çevrimiçi bir şekilde indirilir. Videolar basit bir şekilde indirilir ve masaüstüne, dizüstü bilgisayara, tablete kaydedilir. Mobil cihaza kaydetme olanağı da tanıyan video indirme programının farklı adımlarla indirme işlemi gerçekleştirilir. Pinterest videoları mp4, mp3, 720P ve daha fazla uzantı çeşitleri ile kaydedilebilir. 


Keepsaveit programı da TikTok, Pinterest, Facebook, Instagram gibi en çok kullanılan uygulama ve 50’den fazla video paylaşım sitesinden video indirmeyi destekler. Bu indirmelerin tümü çevrimiçi video indiricisi ile indirilir. Programın kullanımı kolaydır ve kişi tercih ettiği herhangi bir web tarayıcısından bu programı kullanabilir. Bilgisayar, cep telefonu veya tablet hangisi tercih edilirse edilsin, Pinterest video indirme işlemi gerçekleştirilir ve farklı formatlarda kaydedilmesi sağlanabilir.