Steam ID Nasıl Bulunur?

Steam ID Nasıl Bulunur?

Steam ID bulma ve indirme işlemi oldukça basit olmakla beraber fazla vakit almayan bir süreçtir. Öncelikle Steam ID öğrenmek için başvurulacak birden fazla yöntem mevcuttur. Bunlardan ilki oyun sırasında konsol üzerinden ID bulma yöntemidir. Diğer bir yöntem ise Finder ası verilen yöntem ile Stream ID numarasını bulmaya yarayan yöntemdir.


Oyun konsolu üzerinden ID numarasını bulmak için oynadığınız herhangi bir oyun içerisinde konsolu açarak “status” yazılır. Böylece oyun içerisindeki oyuncuları isimleri listelenecektir. Oyuncu isimlerinin karşısında da ID numaraları yer alır ve böylelikle istediğiniz kişinin ya da kendinizin ID numarasını kolay bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Diğer ID bulma yöntemi olan Finder üzerinden ID bulma ise Steam kimlik numarasını bulmak için tercih edilen bir yöntemdir. Steam ID Finder uygulaması üzerinden Steam kullanıcı profilinizin linkini kopyalayarak Finder sayfasında yer alan arama kutucuğuna kopyalamanız gerekmektedir. Arama yap butonuna bastıkta sonra profiliniz üzerine yer alan tüm ID numaraları karşınıza çıkacaktır. Böylece istediğiniz ID numarası kullanarak yapmak istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.


 Steam ID Nasıl İndirilir?

 

Steam ID nerde, nasıl indirilir? gibi birçok soru ile karşılaşmak oldukça doğaldır. ID indirebilmek için öncelikle Steam sayfasına girilmesi gerekmektedir. " https://store.steampowered.com/?l=turkish " adresi üzerinden Steam indirme sayfasına kolaylıkla girebilirsiniz. Bu link üzerinden girdiğiniz Steam sayfası size bilgisayar işletim sisteminize göre indirme bağlantısı sunar. Windows ve MacOs işletim sistemlerinde fark etmeksizin sorunsuz bir şekilde indirme işlemi gerçekleştirmektedir. Sayfa otomatik olarak hangi işletim sistemini kullandığınızı algılayarak ona yönelik yükleme bağlantısı sunarak pratik bir şekilde Steam ID indirmenizi sağlar.


Steam Hesap Nasıl Açılır?

Steam hesabı açmak oldukça kolay ve fazla vakit almayan bir işlemdir. Steam hesabı açmak için öncelikle Steam sayfasına girilmesi gerekmektedir. Google’a Steam olarak yazdığınızda arama sonuçlarından karşınızı çıkan ilk arama sonucuna tıklanır. Sayfaya girdikten sonra “oturum aç” seçeneğine tıklanır. Burada var olan bir Steam hesabınızın girilmesi istenmektedir fakat hesabı olmayanlar için de “oluşturun” başlığı altında Steam hesabı oluşturmanızı sağlamaktadır. Bu başlığa bastığınız zaman e- posta adresinizi, e- posta adresinizi onaylamanızı ve 13 yaşından büyük olduğunuzu belirten sözleşme metnini kabul etmenizi istemektedir. Onaylama işleminden sonra Stream ID alma işlemeniz tamamlanmış olacak ve Steam hesabınız açılacaktır ve “oturum aç” menüsünden kolay bir şekilde hesabınıza giriş yapabilirsiniz.


Steam Kaç Dakikada İner?

Steam indirmek hem kolay hem de uzun sürmeyen bir işlemdir. İndir butonuna bastığınız anda birkaç saniye içerisinde inen Steam bağlantısı üzerinde bir tane yükleyici paket bulunduğu için yükleme işlemi hemencecik bitmektedir. Bu bağlantı indikten sonra program açılarak steam’ın yüklenmesi beklenir bu işlem de ortalama birkaç dakika sürmektedir. Bu işlem de bittikten sonra program kurulumu gerçekleştirilir ve artık kullanıma hazırdır.


 Steam Oyun Nasıl Kurulur?

Steam oyunları genel olarak ücretli olarak oyun severlere sunulmaktadır. Genelde oynana popüler oyunların hepsi ücretlidir. Bunun için oyunları bilgisayarınıza kurmak için satın almalı ve satın almak için de bir kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Her oyunun kendine ait bir sistem gereksinimi olduğundan oyunun bilgisayarınızda çalışıp çalışmayacağının bir garantisi yoktur. Bu yüzden bilgisayar sisteminizin oyunu destekleyip desteklemediğine emin olmanız gerekmektedir.


Dağıtıcı bir rol üstlenen Steam ID hesabınızdan istediğiniz oyunun üzerine gelerek satın al butonuna bastığınıza anda satın alma işlemlerin tamamlatıp oyunu bilgisayarınıza kurabilir ve oyun oynamaya hemen başlayabilirsiniz.